zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 grudnia 2017

Metallica pokazała archiwalne nagranie z Japonii

9.10.2017 09:25  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Metallica wypuściła archiwalne nagranie koncertowe zawierające zapis z wykonania utworu "Battery". Występ miał miejsce 17 listopada 1986 roku w "Aichi Kinro Kaikan" w japońskim mieście Nagoja.

Japońska część trasy "Damage, Inc. Tour" była pierwszym koncertowym przedsięwzięciem Metalliki po wypadku w Szwecji, który zakończył się śmiercią basisty Cliffa Burtona. Jego miejsce zajął Jason Newsted.

Koncertowe wykonanie "Battery" z Japonii włączone zostanie do reedycji "Master of Puppets", której premiera planowana jest na 10 listopada 2017 roku pod egidą należącej do zespołu Blackened Recordings. "Master of Puppets" to trzeci longplay studyjny Metalliki i ostatni nagrany z udziałem Cliffa Burtona. Album ukazał się 3 marca 1986 roku pod szyldem Elektra Records.

Przypominamy, że Metallica zagra w Polsce w ramach światowej trasy "WorldWired". Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku w "Tauron Arenie" w Krakowie. W roli supportu zaprezentuje się norweski Kvelertak. Bilety na wydarzenie są już wyprzedane.

Tagi: Metallica
Komentarze
Dodaj komentarz »