zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Enslaved udostępnia teledysk do "The River's Mouth"

8.10.2017 19:08  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Norwegowie z Enslaved wypuścili teledysk do "The River's Mouth", kolejnego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "E". Za realizację obrazu odpowiada Josh Graham. Premiera albumu przewidziana jest na 13 października 2017 roku pod egidą Nuclear Blast Records.

"E" stanowić będzie pierwsze dokonanie Enslaved z klawiszowcem Hakonem Vinje - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Herbranda Larsena. Sesja nagraniowa odbyła się w "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali siedem autorskich kompozycji oraz cover "What Else Is There?" Royksopp. Część partii gościnnie zarejestrowali Einar Selvik z Wardruny, flecista Daniel Mage i saksofonista jazzowy Kjetil Moster.

Lista utworów:

1. Storm Son
2. The River's Mouth
3. Sacred Horse
4. Axis Of The Worlds
5. Feathers Of Eolh
6. Hiindsiight
7. Djupet (bonus track)
8. What Else Is There? (bonus track)

Enslaved powstał w miejscowości Haugesund w 1991 roku z inicjatywy Ivara Bjornsona i Grutle Kjellsona. Choć skład grupy kilkukrotnie ulegał zmianom, dwaj muzycy niezmiennie stanowią trzon formacji. Norwegowie dorobili się trzynastu longplay'ów studyjnych, trzech EP-ek i dwóch DVD koncertowych.

Ostatnie dokonanie Enslaved, studyjny "In Times", ukazał się 6 marca 2015 roku.

Tagi: Enslaved
Komentarze
Dodaj komentarz »