zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Cult Of Luna, Furia i Thaw na "Roadburn Festival"

15.10.2017 16:03  autor: Verghityax, źródło: roadburn.com

Do składu "Roadburn Festival 2018" dołączyli kolejni wykonawcy: Cult Of Luna & Julie Christmas, Weedeater, Grave Pleasures, Greenmachine, Arabrot, Furia, Gost, Hell, Maggot Heart, Mizmor, Occvlta, Sannhet, Thaw, Uniform i Wrekmeister Harmonies. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 19 do 22 kwietnia w holenderskim Tilburgu.

Cult of Luna wystąpi na "Roadburn Festival" z Julie Christmas - Szwedzi nagrali z amerykańską wokalistką swój ostatni album studyjny, pt. "Mariner". Jego premiera odbyła się 8 kwietnia 2016 roku za sprawą Indie Recordings.

Dyskografię stonerowego Weedeater zamyka "Goliathan", piąty longplay studyjny w dorobku Amerykanów, a zarazem pierwszy z perkusistą Travisem "T-Boogie" Owenem. Travis Owen dołączył do zespołu w 2013 roku, wpierw pełniąc obowiązki muzyka sesyjnego, później stając się pełnoprawnym członkiem kapeli. "Goliathan" ujrzał światło dzienne 18 maja 2015 roku za sprawą Season of Mist.

Furia promować będzie "Księżyc milczy luty", swój piąty longplay studyjny. Składający się z sześciu kompozycji materiał nagrany i zmiksowany i został w studio "Czyściec" w Chorzowie. Mastering wykonał Bartłomiej Kuźniak w "Studio 333". Premiera odbyła się 14 listopada 2016 roku pod egidą Pagan Records. Miesiąc wcześniej - 16 października - Furia wypuściła podwójny minialbum, zatytułowany "Guido". Materiał został nagrany w całości na żywo 16 kwietnia 2016 roku w kopalni "Guido" w Zabrzu, trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią, a zmiksowany i zmasterowany w studio "Czyściec".

Thaw promować będzie "Grains", swój czwarty longplay studyjny. Album trafi do sprzedaży 8 grudnia 2017 roku za sprawą Agonia Records. Podobnie jak poprzednie dokonania grupy, "Grains" został nagrany i wyprodukowany w "Maq Records" oraz "Satanic Audio". W sesji gościnnie udział wzięli Macio Moretti z Mitch & Mitch i Stawrogin z Odrazy.

Wcześniej organizatorzy "Roadburn Festival" potwierdzili udział Godspeed You! Black Emperor, Converge, Hugsja, Bell Witch, Panopticon, Ex Eye, The Heads, Igorrr, Aerial Ruin i Sangre De Muerdago.

Karnety na "Roadburn Festival 2018" w cenie 198,40 euro trafią do sprzedaży 19 października.

Komentarze
Dodaj komentarz »