zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Black Sabbath wyda "The End" w listopadzie

25.10.2017 12:18  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Black Sabbath zapowiedział premierę albumu koncertowego, zatytułowanego "The End". Znajdzie się na nim zapis z finałowego występu zespołu w Birmingham. Materiał trafi do sprzedaży 17 listopada 2017 roku w formacie CD, DVD, Blu-ray i analogowym.

"The End" zawierać będzie zapis z ostatniego koncertu Black Sabbath, który odbył się 4 lutego 2017 roku w "Genting Arena" w Birmingham. Wydawnictwo wzbogacone zostanie o materiał pod nazwą "The Angelic Sessions", na który składa się pięć kompozycji wykonanych w "Angelic Studios".

Lista utworów:

1. Black Sabbath
2. Fairies Wear Boots
3. Under The Sun / Every Day Comes And Goes
4. After Forever
5. Into The Void
6. Snowblind
7. Band Intros
8. War Pigs
9. Behind The Wall Of Sleep
10. Bassically / N.I.B.
11. Hand Of Doom
12. Supernaut / Sabbath Bloody Sabbath / Megalomania
13. Rat Salad / Drum Solo
14. Iron Man
15. Dirty Women
16. Children Of The Grave
17. Paranoid

The Angelic Sessions

1. The Wizard
2. Wicked World
3. Sweet Leaf
4. Tomorrow's Dream
5. Changes

Początki Black Sabbath sięgają 1968 roku, kiedy to gitarzysta Tony Iommi i perkusista Bill Ward, po rozpadzie ich poprzedniej kapeli, połączyli siły z basistą Geezerem Butlerem i wokalistą Ozzym Osbournem. Początkowo grupa funkcjonowała pod nazwą The Polka Tulk Blues Band, później na krótko przyjęła miano Earth, by wreszcie w 1969 roku zaistnieć jako Black Sabbath.

W ciągu trwającej ponad 40 lat kariery skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, jedynym stałym członkiem grupy pozostawał Tony Iommi. Black Sabbath dorobił się dziewiętnastu longplay'ów studyjnych, z których ostatni, zatytułowany "13", nagrany został po ostatniej reaktywacji.

11 listopada 2011 roku na konferencji zorganizowanej w "Whisky A Go Go" w Hollywood muzycy Black Sabbath ogłosili, że zespół powraca w oryginalnym składzie, aby nagrać nowy album. Ostatecznie Bill Ward wycofał się jednak z reaktywacji ze względu na brak zgody co do treści kontraktu, a partie perkusyjne na albumie "13" zarejestrował Brad Wilk z Rage Against the Machine. Płyta ukazała się 11 czerwca 2013 roku nakładem brytyjskiego Vertigo Records.

Na potrzeby tras koncertowych za perkusją w Black Sabbath zasiadł Tommy Clufetos z solowego zespołu Ozzy'ego Osbourne'a. Obowiązki klawiszowca pełnił Adam Wakeman.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Black Sabbath wyda "The End" w listopadzie
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2017-10-25 18:13:08 | odpowiedz | zgłoś
Zaliczyłem deja vu. Przecież "The End" to ich zeszłoroczny minialbum. Teraz wyguglałem, że niedawno było jeszcze filmowe "The End of the End". Można się pogubić.
re: Black Sabbath wyda "The End" w listopadzie
zuska (wyślij pw), 2017-10-25 15:06:43 | odpowiedz | zgłoś
Niedawno w multikinach puszczali. Gratka dla fanów, ale jak na mój gust zbytnio przegadane, a jak już pogadali to takie uładzone lelumpolelum.
Ozzy to niezły zjeb i Toni z Geezerem generalnie z niego szydzą. Ciekawa sprawa. Kolesie w trasie, a nie mieli okazji pogadać ze sobą. Iommy narzeka, że nie mieli okazji, bo w sumie to teraz nie piją więc nie mieli jak się zejść. Panowie k... to przy lemoniadzie nie da się?? Chyba, że na trzeźwo nie są w stanie ze sobą wytrzymać.
re: Black Sabbath wyda "The End" w listopadzie
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2017-10-26 08:24:16 | odpowiedz | zgłoś
Może nie chcieli ryzykować, że się pokłócą i się zespół rozpadnie przed końcem trasy :D