zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 3 sierpnia 2021

Saxon i Wind Rose na "Ostrava v plamenech"

27.11.2017 18:10  autor: Verghityax, źródło: ostravavplamenech.cz

Organizatorzy festiwalu "Ostrava v plamenech" ogłosili pierwszych wykonawców piątej edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 3 i 4 sierpnia 2018 roku w Ostrawie. W roli gwiazdy głównej wystąpi brytyjski Saxon, na scenie zaprezentują się także włoski Wind Rose i czeski Malignant Tumour.

Saxon, Wrocław 4.07.2015, fot. Verghityax
Saxon, Wrocław 4.07.2015, fot. Verghityax

Brytyjczycy z heavy metalowego Saxon poinformowali, że 2 lutego 2018 roku za sprawą Militia Guard światło dzienne ujrzy "Thunderbolt", dwudziesty drugi longplay studyjny zespołu. Sesja nagraniowa dobiegła końca we wrześniu 2017 roku. Do produkcji ponownie zaangażowany został Andy Sneap, który wcześniej współpracował z zespołem przy "Sacrifice" i "Battering Ram". Na płycie znajdzie się dwanaście autorskich kompozycji. Jedna z nich - "They Played Rock And Roll" - powstała w hołdzie Motorhead.

Wind Rose to włoska formacja, grająca epicki power metal. Kwintet promuje obecnie swój trzeci album studyjny, zatytułowany "Stonehymn", jego premiera odbyła się 26 maja 2017 roku za sprawą Inner Wound Recordings. W swojej twróczości muzycy inspirują się literaturą fantasy.

Malignant Tumour powstał w 1991 roku w Ostrawie jako zespół grindcore'owy, stopniowo zmieniając styl na heavy metal. W ciągu ćwierćwiecza działalności muzycy wydali kilkadziesiąt splitów i sześć longplayów studyjnych. 25 października 2016 roku ukazał się ostatni z nich, pt. "The Metallist".

Festiwal odbędzie się na terenie "Dolni oblast Vitkovice", dawnych zakładów hutniczych, które zamknięto w 1998 roku. Czternaście lat później poindustrialna przestrzeń zaadaptowana została na potrzeby wydarzeń kulturalnych.

Dwudniowe karnety na "Ostrava v plamenech 2018" nabyć można w cenie 990 koron czeskich. Bilety VIP kosztują 2,500 koron czeskich.

Komentarze
Dodaj komentarz »