zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"

1.12.2017 18:14  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Do składu przyszłorocznej "Metalmanii" dołączyły formacje Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił. Wcześniej organizatorzy potwierdzili udział Emperor, Asphyx, Xentrix, Destroyer 666, Dead Congregation, Kat & Roman Kostrzewski, Ragehammer, Terrordome, Shodan, Minetaur i Alastor. Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku w katowickim "Spodku".

Napalm Death, Kraków 4.05.2017, fot. Verghityax
Napalm Death, Kraków 4.05.2017, fot. Verghityax

W sierpniu 2017 roku muzycy Napalm Death poinformowali, że weszli do "Parlour Studios" w brytyjskim Kettering, aby zarejestrować materiał na następcę "Apex Predator - Easy Meat" z 2015 roku. Niezatytułowane jeszcze wydawnictwo ma się ukazać na początku 2018 roku. Nadchodzący materiał stanowić będzie szesnasty longplay studyjny w dorobku kapeli. Do produkcji ponownie zaangażowany został Russ Russell, wieloletni współpracownik zespołu.

Inverted Mind ogrywa materiał z drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Broken Mirror". Premiera odbyła się 28 stycznia 2017 roku pod banderą Defense Records. Grupa powstała w 2011 roku z inicjatywy Jana Słomskiego. Dwa lata póżniej światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, pt. "Nothing But Suffering". Po kilku przetasowaniach personalnych wykrystalizował się trzyosobowy skład, który koncertuje i nagrywa do dziś.

Death metalowy Kult Mogił wydał 29 września 2017 roku EP-kę, pt. "Portentaque". Na jej potrzeby muzycy przygotowali trzy kompozycje, płyta ukazała się pod szyldem Pagan Records.

Reaktywowany Emperor zagrał w 2017 roku serię koncertów, podczas których w całości wykonywał materiał ze swojego drugiego longplaya studyjnego, pt. "Anthems to the Welkin at Dusk". Z albumem tym formacja wystąpi również na "Metalmanii 2018".

Ostatnie koncerty zespołu przed reaktywacją odbyły się 2014 roku. Za zestawem perkusyjnym zasiadł wówczas Bard "Faust" Eithun, pierwszy bębniarz grupy. Obecnie rolę perkusisty pełni Trym Torson, który udzielał się w Emperor w latach 1996 - 2001 i 2005 - 2007.

Asphyx promuje obecnie swój ostatni album studyjny, pt. "Incoming Death". Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które grupa Martina Van Drunena zarejestrowała pod okiem Dana Swano. Jest to pierwsze dokonanie formacji z perkusistą Stefanem Huskesem, który zastąpił Boba Bagchusa w 2014 roku. Premiera "Incoming Death" odbyła się 30 września 2016 roku pod banderą Century Media Records.

Xentrix to weterani thrashowej sceny z brytyjskiego Preston - ich występ na "Metalmanii 2018" będzie pierwszą wizytą zespołu w Polsce.

W 2015 roku kapelę opuścił wieloletni gitarzysta i wokalista Chris Astley. Po dwóch latach Dennis Gasser i Kristian Havard znaleźli zastępstwo w osobie Jaya Walsha, który w latach 2007 - 2011 udzielał się w solowej formacji Blaze'a Bayley.

Xentrix ma na swoim koncie cztery longplaye studyjne, z czego z największym uznaniem spotkały się "Shattered Existence" i "For Whose Advantage?". Ostatni autorski materiał Brytyjczyków, pt. "Scourge", pochodzi z 1996 roku.

Destroyer 666 nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Wildfire". Premiera płyty odbyła się 26 lutego 2016 roku za sprawą Season of Mist. Autorem okładki jest Zbigniew Bielak.

Dead Congregation promować będzie swoje ostatnie wydawnictwo studyjne - EP-kę, pt. "Sombre Doom". Jej premiera odbyła się 22 października 2016 roku za sprawą Martyrdoom Productions. Na płycie znalazły się dwie kompozycje: "Redemptive Immolation" i "Wind's Bane".

Dead Congregation powstało w 2004 roku w Atenach. Od początku działalności kwartet tworzył i koncertował w niezmienionym składzie aż do 2012 roku, kiedy to nastąpiła zmiana na stanowisku basisty. Pod szyldem Dead Congregation ukazała się trzy EP-ki, dwa longplaye studyjne oraz split z Hatespawn.

Dyskografię Kata & Romana Kostrzewskiego zamyka album "666". Materiał muzycy zarejestrowali na nowo w 2014 roku w "Raven Studio" w Skrzyszowie. Instrumentalna część płyty nagrana została na setkę. Cała sesja nagraniowa potrwała niespełna sześć dni. Album ukazał się 11 września 2015 roku za sprawą Mystic Production.

Pierwsza wersja "666" ukazała się w 1986 roku za sprawą Klubu Płytowego Razem i była polskojęzyczną wersją wydanego nieco wcześniej "Metal and Hell". Materiał zarejestrowali Roman Kostrzewski na wokalu, Piotr Luczyk i Wojciech Mrowiec na gitarach, Tomasz Jaguś na basie i Ireneusz Loth na perkusji.

Ragehammer nadal ogrywa swój debiutancki album, zatytułowany "The Hammer Doctrine", trafił on do sprzedaży 8 kwietnia 2016 roku. Materiał został zarejestrowany pod koniec 2015 roku w "No Solace Studio". Miksami i masteringiem zajął się M. z Mgły. Na "The Hammer Doctrine" znalazło się osiem autorskich utworów oraz cover "Spotkania z Diabłem" Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron.

Muzycy Terrordome promują obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "Machete Justice". Wydawnictwo ukazało się 15 maja 2015 roku w barwach Defense Records. Materiał na płytę zarejestrowany został w "Zed Studio". Jest to pierwsze dokonanie kapeli z basistą De Kapitzatorem, który dołączył do grupy w połowie 2014 roku. W styczniu 2016 roku Terrodome wypuścił split "Intoxicunts" z brazylijskim zespołem Chaos Synopsis.

Warszawski Minetaur ogrywa materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Gravel Pit". Sesja nagraniowa odbyła się w grudniu 2016 roku w "MaQ Records" w Wojkowicach. Do roli producenta zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z Emilem Niedziałkiem w roli perkusisty. W utworze "One Milion Forms Deforming" swoich wokali gościnnie użyczył Haldor Grunberg, udzielający się w zespole Thaw.

Minetaur tworzy muzykę, będącą mieszanką southern, sludge i death metalu. Zespół powstał w październiku 2012 roku. Grupa ma na koncie debiutancką EP-kę, pt. "We Take It Seriously".

Shodan powstał w 2013 roku z inicjatywy dwóch muzyków kapeli Extinct Gods: Michała Jarosza i Szczepana Inglota. Skład uzupełnił basista Michał Rybak. Jako trio zespół nagrał debiutancką EP-kę, pt. "Zero K". Ukazała się ona w 2014 roku.

W roku 2016 do zespołu dołączył nowy basista - Tomasz Sadlak - ale materiał na "Protocol of Dying" został zarejestrowany jeszcze z udziałem Michała Rybaka. Miskami i masteringiem zajął się Arkadiusz Malczewski z "Sound Division Studio".

Thrash metalowcy z Alastor promują obecnie swoje ostatnie wydawnictwo, zatytułowane "Out of Anger". Jest to szósty longplay studyjny w dorobku formacji, a także pierwsza płyta zarejestrowana z wokalistą Mishem Jarskim. Album ujrzał światło dzienne 12 listopada 2012 roku pod egidą Metal Mind Productions.

We wrześniu 2017 roku muzycy Alastor poinformowali o nawiązaniu współpracy z basistą Wojciechem Milewskim z Toxic Bonkers. Zastąpił on na tym stanowisku Mariusza Matusiaka.

7.04.2018 - Katowice, "Spodek"
Bilety:
Płyta - 190 zł
Sektory czerwone H, J - 260 zł
Sektory czerwone i sektory niebieskie do X rzędu - 220 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu - 180 zł
Loża - 355 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
KajaK
KajaK (wyślij pw), 2017-12-02 15:32:26 | odpowiedz | zgłoś
Jest nieźle, a na pewno lepiej niż przed rokiem. Wówczas pojechałem praktycznie tylko ze względu na Coroner i może trochę Sodom oraz Impaled Nazerene. Tym razem interesują mnie co najmniej 4 zespoły, czyli w sam raz.
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2017-12-04 13:53:04 | odpowiedz | zgłoś
mam podobnie kajak
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
minus
minus (wyślij pw), 2017-12-02 05:14:24 | odpowiedz | zgłoś
Dobry skład, tym bardziej że powinny jeszcze dojść z 4-5 zespołów na dużą scenę i pewnie z 2 ciosy się trafią.
Mała scena mnie nie interesuje, Nie tyle muzycznie, bo to dobre zespoły, ale granie pod tymi schodkami na korytarzu jest totalnie bez sensu i nawet tam nie chodzę, szkoda czasu. Nic nie słychać. Już lepiej na piwo wyjść ze znajomymi.
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
Topor of doom (gość, IP: 37.190.168.*), 2017-12-01 21:27:55 | odpowiedz | zgłoś
W 98 Cannibale dojechali, Morbid Angel nie dojechał, bo zmarł na raka.
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
JaroslaV (gość, IP: 31.6.142.*), 2017-12-01 19:52:30 | odpowiedz | zgłoś
Poki co to skład manii nie powala. Jak dla mnie to na plus za Napalma, Asphyx i Romana, Emperor też na pewno fajnie będzie zobaczyć jak i resztę kapel ale gwiazdy to nie są. To już nie te składy z początku lat 90- tych. Pamiętam jak dowiedziałem sie kto ma grać w 98 roku to z wrażenia padłem na ziemię.
Szkoda tylko, że Cannibale nie dojechali.
Pozdro
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
Verghityax (wyślij pw), 2017-12-01 22:09:35 | odpowiedz | zgłoś
może nie są to gwiazdy w dosłownym tego słowa rozumieniu, ale gwarantuję, że w większości przypadków (czyli te, które miałem okazje widzieć) są to same ciosy. a to, wydaje mi się, jest nieco ważniejsze niż niekończące się klepanie evergreenów ;)
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
bandrew78
bandrew78 (wyślij pw), 2017-12-02 12:44:21 | odpowiedz | zgłoś
Dokładnie. Nie potrzebuję gwiazd, tylko dobrej muzy, najlepiej w wykonaniu kapel, które dają radę na żywca. A tu jest po tym względem bardzo dobrze. Takie Dead Congregation to w chwili obecnej jedna z najlepszych ekip live na scenie death metalowej, Asphyx czy ND w zasadzie prawie zawsze dają dobre, energetyczne show, Destroyer 666 też zdecydowanie na plus. A i Emperor dobrze byłoby wreszcie na żywo zobaczyć. Dla mnie potencjalnych pięć dobrych koncertów jednego dnia to już dużo, zwłaszcza że cztery pierwsze najchętniej spędziłbym w młynie, a z kondycją w moim wieku bywa już różnie.
Oczywiście z drugiej strony bez "gwiazd" z frekwencją może być słabo, ale brak tłoku na halowym koncercie to dla mnie też plus:)
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
Lukasss
Lukasss (wyślij pw), 2017-12-01 22:31:20 | odpowiedz | zgłoś
Inne czasy, ale nie jest źle. Emperor, Asphyx, Napalm Death, D666, Dead Congregation to już więcej dobrego, niż było ostatnio.
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
Wolrad
Wolrad (wyślij pw), 2017-12-01 22:58:52 | odpowiedz | zgłoś
W 2017 headlinerzy to były kapele często odwiedzające PL, ale za to Coroner i Arcturus były atrakcją imprezy.

2018 to ciekawsi headlinerzy. Asphyx po powrocie miażdży dobrymi płytami. Cesarz wiadomo, będzie spektakl jednej płyty, tej najbardziej znanej.
re: Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na "Metalmanii"
Wolrad
Wolrad (wyślij pw), 2017-12-01 23:39:56 | odpowiedz | zgłoś
Do tego Dead Congregation, jeden z ciekawszych, młodych greckich bandów i jest dobrze.
« Nowsze
1