zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

Fu Manchu wystąpi w Warszawie

5.12.2017 15:24  autor: Verghityax, źródło: P.W. Events

Stonerowa formacja Fu Manchu ogłosiła daty światowej trasy pod szyldem "Clone of The Universe World Tour 2018". W jej ramach odwiedzi także Polskę, jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 13 marca w klubie "Pogłos" w Warszawie.

W lipcu 2017 roku muzycy Fu Manchu weszli do kalifornijskiego "Stage One Audio", aby zarejestrować materiał na swój dwunasty longplay studyjny. Miksami zajął się Jim Monroe. Premiera planowana jest na luty 2018 roku.

Choć pod nazwą Fu Manchu zespół funkcjonuje od 1990 roku, pięć lat wcześniej Scott Kill założył Virulence - grupę grającą w stylu hardcore punk. Po kilku przetasowaniach w składzie zmieniła się również wizja muzyczna kapeli. Nowy styl formacji ukierunkowany był na garażowy stoner rock.

Przez ćwierć wieku działalności pod szyldem Fu Manchu ukazało się jedenaście longplayów studyjnych oraz kilka splitów i EP-ek. Ostatnie dokonanie Amerykanów, "Gigantoid", trafiło do sprzedaży 29 kwietnia 2014 roku. Zespół wydał płytę za pośrednictwem własnej wytwórni - At The Dojo Records.

Obecny skład Fu Manchu to Scott Hill na wokalu i gitarze, Brad Davis na basie i wokalu, Bob Balch na drugiej gitarze i wokalu oraz Scott Reeder na perkusji.

13.03.2018 - Warszawa, "Pogłos"
Start: 20:00
Bilety: 65 zł (pwevents.pl), 70 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Fu Manchu
Komentarze
Dodaj komentarz »