zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 11 grudnia 2023

Siła i Krzywdy przed Entropią w kopalni "Guido"

15.12.2017 12:35  autor: Verghityax, źródło: profil Saule na Facebooku

Formacje Siła i Krzywdy zaprezentują się przed Entropią i Saule w ramach drugiej edycji "Przedświtu". Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia 2018 roku w zabytkowej kopalni węgla kamiennego "Guido" w Zabrzu.

Siła to pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego kwartet, grający eksperymentalny metal. Zespół nie posiada w swym instrumentarium gitar - wokal wspomagany jest przez dwa basy, perkusję i saksofon. W kwietniu 2015 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu "Siła". Premiera odbyła się za sprawą wytwórni Green Lungs Records.

Krzywdy to jednoosobowy projekt, który w swej twórczości łączy ambient z folkiem. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Krzywdy", ujrzała światło dzienne 19 kwietnia 2017 roku. Składający się z pięciu utworów materiał zarejestrowany został w "URW Studio". Podczas koncertu w "Guido" Krzywdy na scenie wspomogą Kuba Sokólski z grupy Merkabah oraz Mateusz Sworakowski i Michał Myszkowski z Rosk.

Entropia przywiezie materiał ze swojego drugiego longplay'a studyjnego. Album, zatytułowany "Ufonaut", stanowi zapis trwających niemal trzy lata eksperymentów. Następca "Vesper" zarejestrowany został pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio" oraz Jakuba Mańkowskiego. Za szatę graficzną odpowiada Kuba Sokólski. "Ufonaut" trafił do sprzedaży w lutym 2016 roku pod banderą Arachnophobia Records.

Saule to projekt, łączący w swojej twórczości post-metal i ambient. Muzycy promują obecnie swój debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu "Saule". Ukazał się on w maju 2017 roku pod szyldem Avantgarde Music.

13.01.2018 - Zabrze, "Guido"
Bilety: 45 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »