zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Charytatywny "Blood and Bone" po raz drugi

27.02.2024 20:31  autor: Verghityax, źródło: profil "Blood and Bone" na Facebooku

W dniach 15 i 16 marca 2024 roku - we współpracy z fundacją Rakiety - odbędzie się dwudniowy festiwal charytatywny, pod nazwą "Blood and Bone". Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na wsparcie osób chorych na raka kości. Koncert zaplanowano w klubie "Hydrozagadka" w Warszawie. Na scenie zaprezentują się Entropia, Smoke Rites, Taxi Caveman, Grief Circle, Oranżada, Hegemone, Backbone i Wodorost.

Entropia promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Total". Trafił on do sprzedaży 17 marca 2023 roku, pod egidą Agonia Records. Na wydawnictwie znalazło się pięć kompozycji, które zespół zarejestrował w kwietniu 2022 roku w "Monochrom Studio". Miksami i masteringiem zajęto się w "Heinrich House Studio". Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

Oleśnicka Entropia rozpoczęła działalność w 2007 roku. Debiutancka demówka, pt. "Let's Leave Before This Place Thaws", ukazała się dwa lata później. Pierwszy longplay, zatytułowany "Vesper", miał swoją premierę w roku 2013.

Warszawska formacja Smoke Rites ogrywa obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Total Lung Capacity". Ukazał się on 25 listopada 2022 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w "Santa Studio" w kwietniu 2022 roku. Za produkcję odpowiada Arkadiusz "Malta" Malczewski. Okładkę przygotował Michał Sobociński.

"Total Lung Capacity" to pierwsze dokonanie z Tomaszem Mielnikiem w roli wokalisty. Zastąpił on Maksyminę Kuzianik, która odeszła z kapeli w styczniu 2022 roku.

Stonerrockowa formacja Taxi Caveman powróciła ze swoim trzecim longplayem studyjnym, zatytułowanym "UGH!". Ukazał się on 15 grudnia 2023 roku, pod egidą Interstellar Smoke Records. Na "UGH!" znalazło się osiem kompozycji. Oprócz autorskiego materiału, grupa przygotowała covery "Wait Outside" Katatonii i "Don't Blame Me" Taylor Swift. Sesja nagraniowa odbyła się "Mustache Ministry Studio". W "What a Day" gościnnie zaśpiewał Macias z .Wavs.

Taxi Caveman to projekt muzyków związanych z takimi zespołami jak Vagitarians, Spirit i Trup.

Krautrockowa Oranżada zapowiedziała premierę swojego piątego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Salto". Ma się on ukazać w 2024 roku nakładem Audio Cave. Zawarta na płycie muzyka jest w całości improwizowana i została nagrana podczas jednej sesji w kwietniu 2023 roku. Gościnne wokalizy zarejestrowała Maja Jaryczewska. Miksy wykonał Maciek Cieślak. W październiku opublikowano pierwszy singiel, pt. "Idź do chmury".

Grief Circle promuje obecnie swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "Weightless". Ukazał się on 6 października 2022 roku własnym sumptem zespołu. Składający się z sześciu kompozycji materiał powstał w "Huge Studio". Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Grief Circle założony został w 2021 roku. W skład grupy weszli Kvass na wokalu, J na gitarze - dawniej związny z Voidsmoker - oraz F i J, sekcja rytmiczna nieistniejącego już Forge of Clouds.

Oranżada, Smoke Rites, Taxi Caveman i Wodorost zagrają pierwszego dnia "Blood and Bone". Drugiego dnia wystąpią Entropia, Grief Circle, Hegemone i Backbone.

15-16.03 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 80 zł (bilet jednodniowy) i 140 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »