zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Tyski Deadline wraca po trzech latach przerwy

28.12.2017 15:27  autor: Verghityax, źródło: profil Deadline na Facebooku

Formacja Deadline reaktywowała się po trzech latach przerwy. Na tę okazję zespół wystąpi 6 stycznia 2018 roku w "Tawernie pod Różą Wiatrów" w Tychach, gdzie dziewięć lat wcześniej zagrał swój debiutancki koncert. Udział w wydarzeniu potwierdziły również Terrordome, Formis i Fleshbang.

Deadline powrócił w odświeżonym składzie. Do grupy dołączyli Tomasz Kot na basie i Damian Wiencek na perkusji. Dyskografię kapeli zamyka album "Ocean of Dunes", który ujrzał światło dzienne w lutym 2014 roku. Materiał muzycy nagrali w olkuskim "Zed Studio" pod okiem Tomasza "Zeda" Zalewskiego. W dwóch kompozycjach swoich wokali gościnnie użyczyli Auman z Frontside i Trisz ze Sliver.

Muzycy Terrordome promują obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "Machete Justice". Wydawnictwo ukazało się 15 maja 2015 roku w barwach Defense Records. Materiał na płytę zarejestrowany został w "Zed Studio". Jest to pierwsze dokonanie kapeli z basistą De Kapitzatorem, który dołączył do grupy w połowie 2014 roku. W styczniu 2016 roku Terrodome wypuścił split "Intoxicunts" z brazylijskim zespołem Chaos Synopsis.

"Chaozium" jest trzecim longplayem studyjnym w dorobku Formis. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Daron z Frontside, Chris z Voidhanger i Infernal War oraz Przemysław Latacz z Planet Hell. "Chaozium" zarejestrowane zostało w "JNS Studio", a miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Fleshbang to rybnicki zespół powstały pod koniec 2015 roku. W swojej twórczości łączy on elementy groove, djent oraz death metalu.

6.01.2018 - Tychy, "Tawerna Pod Różą Wiatrów"
Start: 18:00
Bilety: 10 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »