zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 kwietnia 2020

Immortal zakończył pracę nad następcą "All Shall Fall"

10.01.2018 09:27  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Demonaz i Horgh poinformowali, że zakończyli pracę nad studyjnym następcą "All Shall Fall" Immortal z 2009 roku. Jest to pierwszy album formacji bez udziału Abbatha. Płyta ujrzy światło dzienne w 2018 roku pod egidą Nuclear Blast.

Materiał na niezatytułowany jeszcze longplay zarejestrowany został w "Abyss Studio". Nad produkcją czuwał Peter Tagtgren, który sesyjnie nagrał także partie basu. Wcześniej Peter Tagtgren pracował z Immortal przy "At The Heart Of Winter", "Damned In Black", "Sons Of Northern Darkness" i "All Shall Fall". Z uwagi na rozstanie z Abbathem obowiązki wokalne przejął Demonaz.

Lista utworów:

1. Northern Chaos Gods
2. Into Battle Ride
3. Gates To Blashyrkh
4. Blacker Of Worlds
5. Where Mountains Rise
6. Grim And Dark
7. Called To Ice
8. Ravendark

W marcu 2015 roku Abbath ogłosił zakończenie działalności Immortal. Po tym, jak Demonaz i Horgh opuścili zespół w 2014 roku w wyniku konfliktu z Abbathem, lider grupy rozpoczął starania o zapewnienie sobie wyłącznych praw do nazwy Immortal. Pozostali muzycy wysunęli swoje roszczenia, co zaowocowało postępowaniem sądowym. Sprawa nie doczekała się jeszcze prawomocnego rozstrzygnięcia.

Tagi: Immortal
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Immortal zakończył pracę nad następcą "All Shall Fall"
genie28 (gość, IP: 83.26.244.*), 2018-01-11 19:36:03 | odpowiedz | zgłoś
ja raczej obwieszczam rychły koniec immortal,bo abbath w porównaniu do nich ma dystans,a jak się dystansu nie ma to się sukcesu nie osiągnie nigdy,ale wiem tak,black metal to głownie muzyka dla takich ponuraków co nie potrafią się śmiać ani żartować,abbath to nie pajac tylko najnormalniejszy facet obok daniego filtha na tej mdławej "poważnej" scenie,skoro immortal z abbathem schodzili ze sceny na kilka lat to co dopiero bez niego,oni już mają lata świetności za sobą,tej płyty to nawet fani z 2000 roku nie kupią a co dopiero z lat 90,to tylko taki tribute band,a abbath za chwilę wyda solową płytę i będzie kosił na żywo jak zawsze,powodzenia z black metalowym ACDC,może za niedługo wezmą axl rose'a,jak coś im nie pójdzie.
re: Immortal zakończył pracę nad następcą "All Shall Fall"
Markowski (gość, IP: 83.20.131.*), 2018-01-11 15:09:47 | odpowiedz | zgłoś
Jedna z lepszych wiadomosci na 2018 rok. Abbath hmm, facet jest tak żalosny obecnie, że zwiastuje jego rychły koniec za niedługo. A Immortal, to nowy lepszy początek, bez klauniady i megalomanii abbath'a. Peter zagrał na basie(w sumie ograny jest z horghiem ),extra jak dla mnie. Czekam z niecierpliwoscią na pierwszy singiel, nie będzie wioski, jestem tego pewien...