zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 września 2021

Votum w trasie z Vuur

9.01.2018 18:32  autor: Verghityax, źródło: profil Votum na Facebooku

Progresywna formacja Votum dołączyła do składu europejskiej trasy Vuur - zespołu Anneke Van Giersbergen. Jedyny polski występ odbędzie się 17 lutego 2018 roku w klubie "Żaczek" w Krakowie.

Votum promować będzie ":KTONIK:", swój czwarty longplay studyjny. Premiera wydawnictwa odbyła się 26 lutego 2016 roku za sprawą Inner Wound Recordings. Na następcy "Harvest Moon" znalazło się dziewięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w szwedzkim studiu "Ghost Ward" pod okiem Davida Castillo. Za mastering odpowiada Tony Lindgren z "Fascination Street Studios".

":KTONIK:" jest pierwszym dokonaniem Votum z Bartoszem Sobierajem na wokalu. Zastąpił on w 2013 roku Macieja Kosińskiego.

Vuur powstał w 2016 roku, zapożyczając nazwę od holenderskiego słowa oznaczającego "ogień". Pod tym szyldem wokalistka ma zamiar skupić się wyłącznie na cięższych brzmieniach, podczas gdy pod własnym nazwiskiem ograniczy działalność do muzyki folkowej i akustycznej.

W skład Vuur, oprócz Anneke Van Giersbergen, wchodzą gitarzyści Jord Otto i Ferry Duijsens, basista Johan Van Stratum oraz perkusista Ed Warby. 20 października 2017 roku pod egidą InsideOut Music światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji, zatytułowany "In This Moment We Are Free - Cities". Materiał pomogli skomponować Mark Holcomb z Periphery, Esa Holopainen z Amorphis i Daniel Cardoso z Anathemy. Za produkcję odpowiada Joost Van Den Broek.

17.02 - Kraków, "Żaczek"
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »