zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Sacrilegium zagra przed Cradle of Filth i Moonspell

10.01.2018 15:38  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Blackmetalowa formacja Sacrilegium wystąpi w roli supportu przed Cradle of Filth i Moonspell na dwóch z trzech polskich koncertów zespołów. Grupę Suclagusa zobaczyć będzie można 24 stycznia 2018 roku w Warszawie i 25 stycznia w Gdańsku.

Sacrilegium, Katowice 25.11.2017, fot. Verghityax
Sacrilegium, Katowice 25.11.2017, fot. Verghityax

Reaktywowany Sacrilegium promuje swój drugi longplay studyjny, pt. "Anima Lucifera", nagrany po blisko dwudziestu latach od debiutanckiej płyty "Wicher". Tytuł albumu nawiązuje do wiersza Leopolda Staffa, którego fragmenty zostały wykorzystane w nowych utworach. Sesja nagraniowa odbyła się jesienią 2015 roku w pomorskim "North Studio". Miksami i masteringiem zajął się Nihil w "Czyściec Studio".

Gitarzysta i wokalista Suclagus zaangażował do współpracy nowy skład: od 2015 roku rolę perkusisty pełni Radoslav Szczepański z Calm Hatchery, dwa lata później dołączyli basista Marcin Kopitzki i gitarzysta Marcin Ubran.

Cradle of Filth przyjedzie z albumem "Cryptoriana - The Seductiveness of Decay", którego premiera odbyła się 22 września 2017 roku pod egidą Nuclear Blast. Sesja nagraniowa miała miejsce w brytyjskim "Grindstone Studios" pod okiem Scotta Atkinsa, wieloletniego współpracownika zespołu.

"Cryptoriana - The Seductiveness of Decay" jest drugim po "Hammer of the Witches" dokonaniem Cradle of Filth nagranym w nowym składzie. W 2013 roku do formacji dołączyła Lindsay Schoolcraft na klawiszach, rok później szeregi grupy zasilili gitarzyści Richard Shaw i Marek "Ashok" Smerda.

Moonspell promować będzie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "1755". Płyta ukazała się 3 listopada 2017 roku za sprawą Napalm Records i zawiera teksty wyłącznie w języku portugalskim. Wszystkie poświęcone są tematyce trzęsienia ziemi w Lizbonie, które miało miejsce 1 listopada 1755 roku, w Dzień Wszystkich Świętych. Według uczonych, jego siłę szacowano na od 8 do 9 stopni w skali Richtera. W wyniku kataklizmu życie straciło od dziesięciu do stu tysięcy osób, a Lizbona uległa niemal całkowitemu zniszczeniu. Było to jedno z największych trzęsień ziemi w historii Europy.

Pierwotnie "1755" miał być składającą się z czterech utworów EP-ką, zespół planował dodać do koncertowego DVD, pt. "Lisboa Under The Spell". Premiera DVD planowana jest na rok 2018.

Preprodukcja "1755" została wykonana pod okiem Johna Phippsa w jego domowym studio "Inferno". Do sesji nagraniowej zespół zaangażował Tue Madsena. W utworze "In Tremor Dei" swojego głosu użyczył wokalista fado Paulo Braganca.

23.01.2018 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: wyprzedane

24.01.2018 - Warszawa, "Progresja Music Zone" (+ Sacrilegium)
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

25.01.2018 - Gdańsk, "B90" (+ Sacrilegium)
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »