zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 października 2018

The Coffinshakers i Seadrake na "Castle Party 2018"

11.01.2018 09:23  autor: Verghityax, źródło: profil "Castle Party" na Facebooku

Do składu przyszłorocznej edycji "Castle Party" w Bolkowie dołączyły formacje The Coffinshakers i Seadrake. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 12 do 15 lipca.

The Coffinshakers to szwedzka grupa dowodzona przez Roba Coffinshakera, a jej twórczość osadzona jest w stylistyce country i psychobilly. Głos i styl gry Roba był wielokrotnie porównywany do dokonań Johnny'ego Casha. Zespół powstał w 1995 roku, od czego czasu wypuścił trzy longplaye studyjne, dwie EP-ki i kilka singli.

Dyskografię The Coffinshakers zamyka split z 2011 roku wydany z The Archers. Każda z formacji przygotowała na potrzeby wydawnictwa po dwa utwory.

Seadrake to synthpopowa supergrupa stworzona przez basistę Rickarda Gunnarsson z Lowe i Statemachine, Mathiasa Thurka i wokalistę Hiltona Theissen z Akanoid.

Wcześniej swój udział w "Castle Party 2018" potwierdziły formacje Samael, Mortiis, Project Pitchfork, Faun, The Beauty of Gemina, Agonoize, The Eden House, Theatre of Hate, Tyske Ludder, Made In Poland, The Last Days of Jesus, Licho, Mano Juodoji Sesuo, Department, Citizen N.I., Gunmaker, Aviaries, In The Woods..., By The Spirits, Golden Apes, Nytt Land, Leśne Licho, Vulture Industries, Traitrs, The House Of Usher, Grausame Tochter, Gothminister, Torul i Escape With Romeo.

Dwie pierwsze pule karnetów na "Castle Party 2018" wyprzedały się. Obecnie nabyć można wejściówki z trzeciej puli w cenie 270 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: The Coffinshakers i Seadrake na "Castle Party 2018"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2018-02-11 10:58:07 | odpowiedz | zgłoś
Made In Poland, The Last Days of Jesus widziałem na żywo. Za to niebywała gratka to dwa kultowe bandy: Theatre of Hate (album Westworld z 1982 roku to klasyk w gatunku) i The Coffinshakers. Project Pitchfork też dobry band. Pozostałe to takie zapychacze. Samael to w ogóle chyba festiwale pomylił. Wiem wiem, od dobrych kilku lat festiwal staje się zbyt "zmetalizowany" co niekoniecznie może cieszyć zagorzałych fanów estetyki goth, szczególnie tych wychowanych na muzyce lat 80.
re: The Coffinshakers i Seadrake na "Castle Party 2018"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2018-04-10 01:56:13 | odpowiedz | zgłoś
he he jednak współczesny Samael robi wrażenie. Pod względem wykonywanej estetyki nazwałbym to jako: electro black metal. Jednak trochę tego mroku jest, który być może sprawdzi się na zamku w Bolkowie:)