zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2019

Galactic Empire na "Impact Fest" w Krakowie

16.01.2018 09:16  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Zespół Galactic Empire, wykonujący rockowe wersje utworów z sagi "Gwiezdne Wojny", dołączył do składu "Impact Festu" w Krakowie. Wcześniej potwierdził udział Ozzy'ego Osbourne'a i Bullet For My Valentine. Wydarzenie odbędzie się 26 czerwca 2018 roku w "Tauron Arenie".

Galactic Empire to kwintet z Kanady, grupa zajmuje się graniem przeróbek utworów Johna Williamsa ze ścieżki dźwiękowej do "Gwiezdnych Wojen". Na koncertach muzycy występują przebrani w kostiumy złoczyńców ze stworzonego przez George'a Lucasa uniwersum, w tym Dartha Vadera i łowcy nagród Boby Fetta.

Galactic Empire zaczął od wypuszczenia coveru "Imperial March", który spotkał się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Wkrótce potem Kanadyjczycy za zebrali za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter fundusze na nagranie pełnego albumu. Zatytułowany po prostu "Galactic Empire", ukazał się on 10 marca 2017 roku.

Ozzy Osbourne ogłosił w listopadzie 2017 roku, że nadchodząca trasa ma być jego ostatnim ogólnoświatowym tournee.

W kwietniu 2017 roku gitarzysta Zakk Wylde powrócił do solowego zespołu Ozzy'ego po ośmiu latach przerwy. Jednocześnie frontman Black Sabbath poinformował, że w 2018 roku światło dzienne ma ujrzeć następca "Scream" z roku 2010.

Resztę składu solowej grupy Ozzy'ego tworzą obecnie Rob "Blasko" Nicholson na basie, Adam Wakeman na klawiszach i Tommy Clufetos na perkusji.

Dyskografię solową wokalisty zamyka album "Scream", którego premiera odbyła się 11 czerwca 2010 roku. Na płycie znalazło się jedenaście autorskich utworów, które zespół zarejestrował w studiu "The Bunker" w Los Angeles. Za produkcję odpowiada Kevin Churko.

Dyskografię Bullet For My Valentine zamyka "Venom", piąty longplay studyjny w dorobku kapeli. Album trafił do sprzedaży 14 sierpnia 2015 roku za sprawą RCA Records. Składający się z jedenastu utworów materiał wyprodukowali Colin Richardson i Carl Bown. "Venom" jest pierwszym dokonaniem Bullet For My Valentine z basistą Jamie Mathiasem, który zastąpił na tym stanowisku Jasona Jamesa.

Obecnie Walijczycy pracują nad swoim kolejnym wydawnictwem, które ujrzy światło dzienne za sprawą Spinefarm Records.

26.06 - Kraków, "Tauron Arena"
Bilety:
Płyta - 335 zł
Early Entrance - 505 zł
Trybuny - od 235 zł do 385 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »