zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 18 lutego 2019

Nie żyje Pat Torpey, perkusista Mr. Big

11.02.2018 09:34  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Pat Torpey, perkusista i współzałożyciel hardrockowej grupy Mr. Big, zmarł 7 lutego 2018 roku w rezultacie powikłań po chorobie Parkinsona. Muzyk miał 64 lata.

Mr. Big, Solvesborg 10.06.2011, fot. Verghityax
Mr. Big, Solvesborg 10.06.2011, fot. Verghityax

Billy Sheehan komentuje: "Pat był jednym z najwspanialszych ludzi, jakich miałem zaszczyt poznać. Wszyscy w Mr. Big dażyliśmy go szacunkiem i podziwialiśmy. Emanował pozytywną energią, gdziekolwiek się pojawił. Bez wątpienia świat stracił jednego z najlepszych rockowych perkusistów.

Proszę, módlcie się za jego żonę i synka. Pat, kocham cię. Uczyniłeś to miejsce lepszym. Będziemy za tobą tęsknić i nigdy cię nie zapomnimy. Spoczywaj w pokoju, bracie".

Pat Torpey urodził się 13 grudnia 1953 roku w Cleveland w stanie Ohio. W wieku ośmiu lat zainteresował się instrumentami perkusyjnymi i pięć lat później namówił swoją matkę, aby kupiła mu używany zestaw perkusyjny. W 1983 roku przeprowadził się do Los Angeles, gdzie udzielał się jako bębniarz sesyjny dla Bena E. Kinga, Mike And The Mechanics, Melissy Manchester, Boba Geldofa, Johna Parra i Belindy Carlisle.

W 1988 roku Pat Torpey założył wespół z Paulem Gilbertem, Billym Sheehanem i Erikiem Martinem formację Mr. Big. Rok później światło dzienne ujrzał ich debiutancki album, zatytułowany po prostu "Mr. Big", lecz światowe uznanie i sukces przyniósł im dopiero drugi longplay, pt. "Lean into It".

Pat Torpey zarejestrował z zespołem jego wszystkie wydawnictwa, choć na ostatnim, zatytułowanym "Defying Gravity", ograniczył się do zagrania tylko części śladów z uwagi na zdiagnozowaną u niego chorobę Parkinsona. Pozostałe partie perkusyjne nagrał za niego Matt Starr, pełniący od 2014 roku rolę bębniarza na potrzeby tras koncertowych.

Tagi: Mr. Big
Komentarze
Dodaj komentarz »