zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Mr. Big po raz pierwszy w Polsce

24.09.2023 15:09  autor: Verghityax, źródło: profil "Progresja Music Zone" na Facebooku

Hardrockowy Mr. Big zapowiedział światową trasę koncertową, pod szyldem "The Big Finish". W jej ramach zespół po raz pierwszy w swojej karierze odwiedzi Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Podczas trasy "The Big Finish" Amerykanie będą w całości wykonywać swój drugi longplay studyjny, pt. "Lean into It".

W 2018 roku zmarł Pat Torpey, perkusista i współzałożyciel hardrockowej grupy Mr. Big. Od 2023 roku za bębnami w kapeli zasiada Nick D'Virgilio, znany między innymi ze współpracy z Genesis, Tears for Fears i Big Big Train.

W 1988 roku basista Billy Sheehan opuścił solową grupę Davida Lee Rotha i z pomocą Mike'a Varneya ze Shrapnel Records zaczął rozglądać się za muzykami do swojego nowego projektu. Wkrótce zwerbował wokalistę Erika Martina, gitarzystę Paula Gilberta i perkusistę Pata Torpeya. Rok później kwartet podpisał kontrakt z wytwórnią Atlantic Records. Pod jej egidą ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany po prostu "Mr. Big". Choć odniósł sukces w Japonii, podobnego wyniku nie udało mu się osiągnąć w Europie ani w Ameryce.

W 1990 roku Mr. Big towarzyszył Rush podczas ich trasy koncertowej po USA. Jeszcze w tym samym roku formacja rozpoczęła pracę nad swoim drugim longplayem, pt. "Lean into It". Do produkcji zaangażowano Kevina Elsona, masteringiem z kolei zajął się Bob Ludwig. Na okładce płyty kapela zamieściła fragment zdjęcia katastrofy kolejowej, która wydarzyła się 22 października 1895 roku na dworcu kolejowym Montparnasse w Paryżu. "Lean into It" trafił do sprzedaży 26 marca 1991 roku. Album okazał się dla Amerykanów przełomowy, pokrywając się platyną w USA, Kanadzie i Japonii.

Mr. Big nagrał w swoim klasycznym składzie jeszcze dwa albumy: "Bump Ahead" i "Hey Man". W 1999 roku Paul Gilbert odszedł z zespołu, a jego miejsce zajął Richie Kotzen. Z Kotzenem na gitarze zespół zarejestrował "Get Over It" i "Actual Size", po czym w 2002 roku zakończył działalność.

W 2009 roku Mr. Big reaktywował się w swoim pierwotnym składzie. Od tego czasu światło dzienne ujrzały jeszcze trzy longplaye studyjne.

11.04.2024 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 159 zł (I pula), 179 zł (II pula) i 199 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Mr. Big
Komentarze
Dodaj komentarz »