zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 29 października 2020

Sons of Otis na "Red Smoke Festival"

21.02.2018 15:11  autor: Verghityax, źródło: profil "Red Smoke Festival" na Facebooku

Organizator tegorocznej edycji "Red Smoke Festival" poinformował, że do składu dołączył kanadyjski zespół Sons of Otis. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 13 do 15 lipca w Pleszewie.

Sons of Otis powstał w 1992 roku w Toronto z inicjatywy Kena Baluke na gitarze i wokalu, Franka Sargeanta na basie i Johna Morana na perkusji. Dwa lata później Kanadyjczycy zadebiutowali EP-ką "Paid to Suffer". Po sesji nagraniowej do longplaya "Spacejumbofudge" skład opuścił John Moran, a jego miejsce zajął Emilio Mammone.

Dyskografię Sons of Otis zamyka "Seismic", szósty longplay studyjny w dorobku zespołu. Składający się z siedmiu kompozycji materiał muzycy zarejestrowali w "BWC Studios". Płyta ukazała się w sierpniu 2012 roku pod egidą Small Stone Recordings.

Wcześniej organizator "Red Smoke Festival 2018" potwierdził udział Dopethrone, Bongzilli, The Black Wizards i The Devil And The Almighty Blues.

Stonerowa Bongzilla dokonała w 2015 roku reaktywacji po ponad sześciu latach przerwy. Od tego czasu zespół prowadzi działalność wyłącznie koncertową. Wcześniej Amerykanie wydali trzy EP-ki, cztery longplaye studyjne, jeden koncertowy oraz sześć splitów. Ostatnim wydawnictwem z autorskim materiałem jest płyta "Amerijuanican" z 2005 roku.

The Black Wizards przyjadą do Polski ze swoim drugim longplayem studyjnym, pt. "What The Fuzz!". Jego premiera odbyła się 1 września 2017 roku pod egidą Raging Planet.

Dopethrone nadal promuje swoje ostatnie wydawnictwo, zatytułowane "1312". Premiera EP-ki odbyła się 29 sierpnia 2016 roku za pośrednictwem serwisu Bandcamp. Na płycie znalazły się trzy utwory, które zespół zarejestrował w składzie: Vincent Houde na gitarze i wokalu, Vyk na basie i Big Borman na perkusji. Sesja nagraniowa miała miejsce w studio "Le Magnetophone" pod okiem Jean-Baptiste Joubauda. W roku 2017 perkusista Big Borman opuścił formację.

The Devil And The Almighty Blues to bluesrockowy kwintet z Oslo. Swoje inspiracje muzycy czerpią z dokonań Fleetwood Mac, ZZ Top, Johnny'ego Wintera, Muddy'ego Watersa i Jimiego Hendrixa.

Komentarze
Dodaj komentarz »