zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 13 kwietnia 2024

Dopethrone zagra w Warszawie

7.02.2024 14:43  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Dopethrone zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 7 sierpnia 2024 roku w klubie "Hydrozagadka" w Warszawie.

Dopethrone promować będzie swój szósty longplay studyjny. W styczniu 2024 roku światło dzienne ujrzał singiel "Life Kills You" - stanowi on zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa.

Dyskografię Dopethrone zamyka album "Transcanadian Anger". Jego premiera odbyła się 25 maja 2018 roku za sprawą Totem Cat Records. Na potrzeby wydawnictwa Vyk i Vincent Houde przygotowali osiem autorskich kompozycji, które zarejestrowali pod okiem Jean-Baptiste Joubauda, wieloletniego współpracownika zespołu. Z uwagi na odejście perkusisty Big Bormana w 2017 roku, do nagrania ścieżek perkusyjnych sesyjnie zaangażowany został Shawn. W utworze "Miserabilist" gościnnie zaśpiewała Julie Unfortunate, która wcześniej użyczyła swego głosu na albumie "Dark Foil" z 2011 roku.

Dopethrone rozpoczął działalność w 2008 roku w Montrealu, biorąc nazwę od albumu Electric Wizard z 2000 roku. Swój debiutancki album, pt. "Demonsmoke", trio nagrało z Thomasem Polychuckiem za bębnami. Wkrótce potem jego miejsce zajął Big Borman.

7.08 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 89 zł (do 19 lutego), 99 zł (od 20 lutego) i 110 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Dopethrone
Komentarze
Dodaj komentarz »