zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 26 października 2020

Steven Wilson zagra we Wrocławiu

27.02.2018 15:34  autor: Verghityax, źródło: Prestige MJM

Po lutowych koncertach w Zabrzu i Poznaniu Steven Wilson wróci do Polski jeszcze w tym roku. Lider Porcupine Tree wystąpi 12 lipca w "Hali Stulecia" we Wrocławiu.

Steven Wilson nadal promuje "To The Bone", piąty longplay studyjny w swojej solowej karierze. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w grudniu 2016 roku z udziałem inżyniera dźwięku Paula Stacey. Do zarejestrowania materiału Steven Wilson zaangażował Craiga Blundella i Jeremy'ego Stacey na perkusji, Marka Felthama na harmonijce ustnej i Davida Kollara na gitarze. Ze składu z płyty "Hand. Cannot. Erase." powróciła wokalistka Ninet Tayeb. Premiera "To The Bone" odbyła się 18 sierpnia 2017 roku pod egidą Caroline International.

W trakcie swej trwającej trzydzieści lat kariery muzycznej Steven Wilson tworzył między innymi w Porcupine Tree, Blackfield, No-Man, Storm Corrosion i Bass Communion. Wyprodukował i zmiksował także kilkadziesiąt albumów, w tym "Sunsets on Empire" Fisha, "Blackwater Park", "Deliverance" i "Damnation" Opeth czy "We're Here Because We're Here" Anathemy. Był czterokrotnie nominowany do nagrody "Grammy" w kategorii "Dźwięk Przestrzenny", a w 2012 roku brytyjski "Prog Magazine" uhonorował go nagrodą "The Guiding Light".

Komentarze
Dodaj komentarz »