zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 marca 2019

Scylla na festiwalu "Niech Cisza Milczy VII"

1.03.2018 18:27  autor: Verghityax, źródło: profil "Niech Cisza Milczy" na Facebooku

Pochodząca ze Szczecina grupa Scylla dołączyła do składu siódmej edycji festiwalu "Niech Cisza Milczy". Wcześniej swój udział potwierdziły Obscure Sphinx, Martyrium, Doomas i Mentor. Wydarzenie odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku w Pyskowicach-Dzierżnie.

Scylla nadal ogrywa "The Year of the Void", swój drugi longplay studyjny. Premiera płyty odbyła się 10 października 2015 roku. Na następcy "Pestilence, War, Famine And Death" znalazło się dwanaście autorskich kompozycji oraz cover "Head Like a Hole" Nine Inch Nails. Wszystkie utwory nagrane zostały w domowym studio gitarzysty Waldemara Jędruszaka, który zajął się też miksem i masteringiem. Waldemar czuwał również nad projektem okładki.

Słowacka grupa Doomas gra mieszankę doom i death metalu. Zespół przyjedzie do Polski ze swoim drugim longplayem studyjnym, pt. "LaMuerte". Premiera odbyła się w 2015 roku nakładem Gothoom Productions.

Obscure Sphinx nadal ogrywa swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Epitaphs". Materiał na następcę "Void Mother" muzycy zarejestrowali w gdańskim "Custom34 Studio" pod okiem Kuby Mańkowskiego. Płyta ukazała się 12 września 2016 roku.

W czerwcu 2017 roku zespół poinformował o rozstaniu z gitarzystą Tomaszem "Yonym" Jońcą po ponad ośmiu latach współpracy. Od tego czasu kapela funkcjonuje jako kwartet.

Martyrium powstał w 1999 roku, od tego czasu gitarzysta Count Mortem i klawiszowiec Umarth to jedyni stali członkowie grupy. Od 2012 roku na stanowisku wokalistki udziela się Vanja Obscure, z którą kapela zarejestrowała dotychczas jeden album, pt. "Destiny Wore a Bondage Mask". Jest to czwarty longplay studyjny w dorobku Martyrium, ukazał się on w marcu 2016 roku.

Mentor powstał w 2011 roku. W skład formacji wchodzą muzycy Thaw i J. D. Overdrive. 15 września 2016 roku za sprawą Arachnophobia Records ukazał się pierwszy album kapeli, zatytułowany "Guts, Graves and Blasphemy". Masteringiem zajął się Haldor Grunberg, basista zespołu.

Udział w festiwalu "Niech Cisza Milczy VII" jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »