zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 grudnia 2018

Riverside nagrywa następcę "Eye of the Soundscape"

9.03.2018 15:22  autor: Verghityax, źródło: profil Riverside na Facebooku

Muzycy Riverside weszli do "Studia Serakos", aby zarejestrować materiał na swój siódmy niezatytułowany jeszcze album studyjny. Będzie to pierwsze dokonanie grupy bez udziału gitarzysty Piotra Grudzińskiego.

Riverside, Katowice 27.04.2017, fot. Verghityax
Riverside, Katowice 27.04.2017, fot. Verghityax

Zespół komentuje: "Rozpoczynamy właśnie nagrania siódmego albumu Riverside (tradycyjnie w warszawskim 'Studiu Serakos'). Będzie to pierwszy album nagrywany jako trio.

Ponieważ dwa lata temu 'skończył nam się świat', zdecydowaliśmy, że najnowszy album będzie w klimatach 'postapokaliptycznych'. Przymierzaliśmy się do nich już od dawna, ale teraz historia będzie miała o wiele głębsze znaczenie.

Skoro klimaty 'post-apo', to i dużo cięższa i mroczniejsza muzyka, wciąż jednak klimatyczna i pełna przestrzeni, z dużą ilością żywych instrumentów.

Autorem większości muzyki jest Mariusz, który będzie teraz odpowiadał nie tylko za gitary akustyczne, ale również za gitary rytmiczne. Od strony kompozytorskiej zaprezentuje się również Michał.

Będą goście, a na pewno ten najważniejszy - Maciej Meller. Odetchnąć więc mogą ci, którzy oczami wyobraźni widzieli już tylko solówki na basie.

Jaka będzie muzyka bez Grudnia? Na pewno wciąż będzie to muzyka Riverside. Płyta będzie jednak inna, ale byłaby też inna, gdyby Grudzień wciąż był z nami. Wiecie, że nie lubimy nagrywać dwóch takich samych albumów, stąd też i nie mamy zamiaru imitować brzmienia którejś z poprzednich płyt. Nasza muzyka spoważniała i bardzo dojrzała, szykujcie się więc na męski i emocjonalny album. Jego premierę przewidujemy na koniec września tego roku.

Dziękujemy, że z nami jesteście".

W lutym 2017 roku muzycy Riverside poinformowali, że do zespołu dołączył Maciej Meller z grupy Quidam. Gitarzysta zadebiutował z Riverside na dwóch wyprzedanych koncertach, które odbyły się 25 i 26 lutego w Warszawie.

21 października 2016 roku pod banderą Mystic Production ukazał się album "Eye of the Soundscape". Jest to kompilacja utworów instrumentalnych, zawierająca ponad trzydzieści minut premierowego materiału, ostatniego nagranego ze zmarłym na początku 2016 roku gitarzystą zespołu Piotrem Grudzińskim.

Tagi: Riverside
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Riverside nagrywa następcę "Eye of the Soundscape"
Wolrad
Wolrad (wyślij pw), 2018-03-09 15:32:35 | odpowiedz | zgłoś
To zapowiedź jest interesująca, może powrócą do melancholijnego gitarowego grania.