zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 10 sierpnia 2022

Dopethrone ukończył pracę nad "Transcanadian Anger"

7.04.2018 15:49  autor: Verghityax, źródło: profil Dopethrone na Facebooku

Kanadyjski Dopethrone poinformował, że zakończył pracę nad swoim piątym longplayem studyjnym, który będzie nosił tytuł "Transcanadian Anger". Okładkę przygotował Alexandre Goulet.

Dyskografię Dopethrone zamyka EP-ka "1312", której premiera odbyła się 29 sierpnia 2016 roku za pośrednictwem serwisu Bandcamp. Na płycie znalazły się trzy utwory, które zespół zarejestrował w składzie: Vincent Houde na gitarze i wokalu, Vyk na basie i Big Borman na perkusji. Sesja nagraniowa miała miejsce w studio "Le Magnetophone" pod okiem Jean-Baptiste Joubauda. W roku 2017 perkusista Big Borman opuścił formację.

Dopethrone rozpoczął działalność w 2008 roku w Montrealu, biorąc nazwę od albumu Electric Wizard z 2000 roku. Swój debiutancki album, pt. "Demonsmoke", trio nagrało z Thomasem Polychuckiem za bębnami. Wkrótce potem jego miejsce zajął Big Borman.

Przypominamy, że Dopethrone zagra na tegorocznej edycji "Red Smoke Festival" w Pleszewie. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 13 do 15 lipca. Swój udział potwierdziły także grupy Messa, Sons of Otis, Bongzilla, The Black Wizards i The Devil And The Almighty Blues.

Komentarze
Dodaj komentarz »