zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 stycznia 2019

Wolf Spider i Leash Eye na "Rock & Rose Fest"

16.04.2018 09:18  autor: Verghityax, źródło: profil "Rock & Rose Fest" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Rock & Rose Fest" dołączyli kolejni wykonawcy: Wolf Spider i Leash Eye. Wcześniej swój udział potwierdziły Decapitated i Exumer. Festiwal odbędzie się 2 czerwca w Kutnie.

Wolf Spider, Katowice "Spodek" 7.04.2018, fot. Verghityax
Wolf Spider, Katowice "Spodek" 7.04.2018, fot. Verghityax

Wolf Spider reaktywował się w 2011 roku z inicjatywy Mariusza Przybylskiego i Piotra Mańkowskiego. Dwa lata później zespół wypuścił EP-kę "It's Your Time", a w roku 2015 longplaya, pt. "V". Obecnie skład uzupełniają Beata Polak na perkusji, Przemysław Marciniak na gitarze i Jasiek Popławski na wokalu.

Muzycy Leash Eye poinformowali, że w lipcu 2018 roku wejdą do stołecznego "Nebula Studio", aby zarejestrować materiał na swój czwarty longplay studyjny. Produkcją zajmie się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W sierpniu 2016 roku zespół ogłosił, że nowym frontmanem został Łukasz Podgórski z thrashmetalowego War-Saw. Poprzedni wokalista, Sebastian Pańczyk, odszedł z Leash Eye w sierpniu 2014 roku, kierując się względami rodzinnymi. W roku 2017 po dwunastu latach współpracy z kapelą rozstał się perkusista Łukasz Konarski. Na jego miejsce zaangażowany został Marcin Bidziński z Goat Force One.

Decapitated promować będzie materiał z "Anticult", swojego siódmego longplaya studyjnego. Premiera płyty miała miejsce 7 lipca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast, w Polsce za dystrybucję odpowiada Mystic Production. Sesja nagraniowa odbyła się w olkuskim "Zed Studio", partie perkusyjne zarejestrowany zostały w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Za miksy odpowiada Daniel Bergstrand.

Decapitated powstało w 1996 roku w Krośnie. Gitarzysta Wacław Kiełtyka jest jedynym stałym członkiem formacji od początku działalności. W ciągu dwudziestu lat zespół dorobił się siedmiu longplayów studyjnych.

Thrashmetalowy Exumer nadal ogrywa "The Raging Tides", swój czwarty longplay studyjny i drugi nagrany po reaktywacji, która miała miejsce w 2008 roku. Podobnie, jak w przypadku "Fire & Damnation", produkcją zajął się Waldemar Sorychta.

Na limitowanej edycji wydawnictwa znalazły się covery "Forever My Queen" Pentagram oraz "Hostage To Heaven" Grip Inc. W "Hostage To Heaven" gościnnie wystąpili Rob Dukes, Waldemar Sorychta i Markus Freiwald. "The Raging Tides" trafił do sprzedaży 29 stycznia 2016 roku pod banderą Metal Blade Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »