zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 16 stycznia 2019

Mordor pokazał teledysk do utworu "Dark Room"

14.05.2018 15:27  autor: Verghityax, źródło: Pagan Records

Reaktywowany Mordor udostępnił teledysk do utworu "Dark Room" ze swojego trzeciego albumu studyjnego, zatytułowanego "Darkness...". Za realizację obrazu odpowiada ekipa DR Silesia. Płyta trafiła do sprzedaży 20 kwietnia 2018 roku za sprawą Pagan Records.

Mordor to jeden z prekursorów doom metalu w Polsce. Zespół powstał w 1990 roku w Częstochowie, w jego skład weszli gitarzyści Jacek Woszczyna i Paweł Midera, klawiszowiec Dariusz Boral, wokalista Paweł Zieliński, basista Bartosz Kuźniak i perkusista Jacek Chybalski. Wkrótce tego ostatniego zastąpił Gerard Niemczyk. Razem muzycy nagrali materiał na debiutancką demówkę, pt. "Nothing...", która ukazała się w 1992 roku nakładem Baron Records. Rok później Mordor wydał swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Prayer to...".

W roku 1997 formacja wypuściła swój drugi album, pt. "The Earth", by trzy lata później się rozwiązać.

Reaktywacja Mordor miała miejsce w 2014 roku. Do kapeli wrócili Jacek Woszczyna, Paweł Midera, Dariusz Boral i Paweł Zieliński, skład uzupełnili Bartosz Żyngiel na basie i Paweł Pietrzak na perkusji. Materiał na swój trzeci longplay grupa zarejestrowała w "No Solace Studio" pod okiem M. z Mgły. "Darkness..." stanowi powrót do muzycznych korzeni Mordor.

Lista utworów:

1. Darkness Falls
2. L.U.C.I.F.E.R.
3. Melancholy
4. Eleven
5. Incalculable Sadness
6. Dark Room

Tagi: Mordor
Komentarze
Dodaj komentarz »