zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 października 2020

Lich King i Ravage na "Cross Over Cracow"

15.05.2018 15:11  autor: Verghityax, źródło: profil Terrordome na Facebooku

Zespół Terrordome ogłosił skład siódmej edycji "Cross Over Cracow", która odbędzie się 21 lipca 2018 roku w klubie "Warsztat" w Krakowie. Oprócz gospodarzy wydarzenia, na scenie zaprezentują się formacje Lich King, Ravage, Condition Critical i Exit Smashed.

Lich King promuje obecnie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "The Omniclasm". Premiera płyty odbyła się 14 kwietnia 2017 roku. Na jej zawartość składa się dziesięć utworów, które zespół zarejestrował pod okiem Briana Westbrooka, perkusisty formacji.

"The Omniclasm" to ostatnie dokonanie Lich King z wokalistą Tomem Martinem, odszedł on z kapeli w 2015 roku po zakończeniu nagrań. Ot tego czasu na potrzeby tras koncertowych za mikrofonem staje Ryan Taylor z Condition Critical i Thrash or Die. "The Omniclasm" jest także pierwszym albumem Lich King z basistą Mike'iem Dreherem.

Ravage to speedmetalowa formacja z Bostonu. Działalność rozpoczęła w 1995 roku, trzy lata później debiutując demówką "Black Horizon". Od tego czasu dyskografię Ravage zasiliły cztery EP-ki, pięć albumów koncertowych i trzy longplaye studyjne. Ostatni z nich, pt. "Return of the Spectral Rider", pochodzi z 2017 roku.

Amerykanie z thrashmetalowego Condition Critical odwiedzą Polskę z materiałem ze swojego drugiego longplaya studyjnego, pt. "Extermination Plan". Od początku trzon grupy stanowią perkusista Ryan Donato oraz basista Mike Dreher, który od 2015 roku wspomaga również Lich King.

Exit Smashed to niemiecka kapela thrashmetalowa, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Only Death Decides. Muzycy promować będą swój pierwszy longplay studyjny, pt. "The Total Extent of Pure Excess".

Terrordome powstał w 2005 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Uappy Terrora oraz perkusisty Mekonga Minetaura. W lutym 2007 roku zespół wydał własnym sumptem EP-kę, pt. "Shit Fuck Kill". Po czterech kolejnych latach skład formacji ustabilizował się i światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, zatytułowany "We'll Show You Mosh, Bitch!".

Muzycy Terrordome promują obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "Machete Justice". Wydawnictwo ukazało się 15 maja 2015 roku w barwach Defense Records. Materiał na płytę zarejestrowany został w "Zed Studio". Jest to pierwsze dokonanie kapeli z basistą De Kapitzatorem, który dołączył do grupy w połowie 2014 roku.

W styczniu 2016 roku Terrodome wypuścił jeszcze split "Intoxicunts" z brazylijskim zespołem Chaos Synopsis.

21.07 - Kraków, "Warsztat"
Bilety: 45 zł (do 1 czerwca), 55 zł (od 2 czerwca) i 70 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?