zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Sinoptik na polskich koncertach Jinjer

12.06.2018 15:32  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Ukraińska grupa Sinoptik dołączyła do grona supportów, które zaprezentują się przed Jinjer 18 czerwca 2018 roku we Wrocławiu i 19 czerwca w Warszawie. Wcześniej organizator potwierdził udział zespołów Minetaur, The Sixpounder i Carnal.

Sinoptik promuje swój trzeci album studyjny, zatytułowany "Fields On Fire". Składający się z sześciu kompozycji materiał został w całości skomponowany w trasie, jego premiera odbyła się 10 kwietnia 2018 roku.

Jinjer promuje obecnie album "King Of Everything", którego premiera odbyła się 27 lipca 2016 pod banderą Napalm Records. Na płycie znalazło się dziesięć autorskich kompozycji.

W połowie roku 2015 gitarzysta Dymitrij Oksen, założyciel formacji, postanowił opuścić zespół i porzucić karierę muzyka. Od tego czasu Ukraińcy kontynuują działalność jako kwartet.

We wrześniu 2015 roku Jinjer nagrał teledysk do singla "Sit Stay Roll Over", który pierwotnie miał zapowiadać nową EP-kę. Kiedy jednak po kilku miesiącach zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Napalm Records, muzycy zarzucili plany wydania EP-ki, aby zamiast tego wypuścić longplaya, pt. "King Of Everything".

Warszawski Minetaur ogrywa materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Gravel Pit". Sesja nagraniowa odbyła się w grudniu 2016 roku w "MaQ Records" w Wojkowicach. Do roli producenta zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z Emilem Niedziałkiem w roli perkusisty. W utworze "One Milion Forms Deforming" swoich wokali gościnnie użyczył Haldor Grunberg, udzielający się w zespole Thaw.

The Sixpounder nadal promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "True To Yourself". Na płycie znalazło się trzynaście autorskich kompozycji, za których produkcję odpowiada Daniel Bergstrand. Premiera odbyła się 14 marca 2016 roku.

Po czterech latach milczenia Carnal wznowił działalność koncertową. Zespół powrócił w składzie, w którym nagrał swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Re-Creation". Jego premiera miała miejsce 25 września 2009 roku. Na wydawnictwie, oprócz dziesięciu autorskich kompozycji, znalazł się cover "More" The Sisters of Mercy.

18.06 - Wrocław, "Firlej"
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

19.06 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »