zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 8 czerwca 2023

Fleshworld na "Church of Doom Festival"

17.06.2018 12:50  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions

Fleshworld dołączył do składu pierwszej edycji "Church of Doom Festival". Wcześniej swój udział potwierdziły zespoły Red Scalp, Loathfinder, Octopussy i We Hate Roses. Festiwal odbędzie się w chorzowskim klubie "Red & Black" w dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018 roku.

Fleshworld działa od 2010 roku - od tego czasu zespół wypuścił pod swoim szyldem płytę demo, debiutanckiego longplaya, pt. "Like We're All Equal Again", oraz dwa splity: jeden nagrany do spółki z francuskim Gazers i włoskim Viscera///, a drugi ze szwajcarskim Kehlvin. Obecnie muzycy pracują nad materiałem na drugi longplay studyjny.

Red Scalp wypuścił 31 października 2017 roku swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Lost Ghosts". Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w maju 2017 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę wykonał Jan Wawrzyniak.

Loathfinder ogrywa obecnie materiał ze swojej debiutanckiej EP-ki, pt. "The Great Tired Ones". Znalazły się na niej cztery autorskie kompozycje. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 30 kwietnia 2017 roku nakładem Godz ov War Productions. Okładkę przygotował jest Robert Artur von Ritter.

Octopussy promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Dwarfs and Giants". Materiał zarejestrowany został w kwietniu 2017 roku w "Highwave Studio" w Gdyni, oprócz singla "Birdman", który muzycy nagrali w gdańskim "Custom34 Studio". Za produkcję i miksy odpowiada Jan Galbas, dawny wokalista formacji. Mastering wykonał Riccardo Pasini z włoskiego "Studio 73". "Dwarfs and Giants" to pierwszy z Janem Babińskim na wokalu.

We Hate Roses to kwartet, który w swojej twórczości łączy elementy grunge'u i punka. W skład wchodzą wokalistka Daisy Kowalsky, udzielająca się również w Das Moon, gitarzystka Anna Żelichowska, basistka Aga Bot i perkusista Mateusz Mazowiecki.

Debiutanckie wydawnictwo formacji - EP-ka "Trinity" - ujrzało światło dzienne w 2014 roku. Obecnie kapela promuje swój pierwszy longplay, pt. "Bitchcraft".

Komentarze
Dodaj komentarz »