zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 20 października 2020

Glenn Hughes w październiku w Warszawie

27.06.2018 09:12  autor: Verghityax, źródło: Kubica Production

Wokalista i kompozytor Glenn Hughes powróci do Polski 29 października 2018 roku. Muzyk wystąpi w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie, gdzie wykona repertuar złożony z utworów Deep Purple.

California Breed, Warszawa 22.11.2014, fot. W. Dobrogojski
California Breed, Warszawa 22.11.2014, fot. W. Dobrogojski

Działalność muzyczną Glenn Hughes rozpoczął w 1967 roku, najpierw udzielając się w zespole Finders Keepers, a następnie w Trapeze. Po odejściu Rogera Glovera z Deep Purple w 1973 roku, zaangażowany został na stanowisko basisty i wokalisty, obowiązki wokalne dzieląc z Davidem Coverdale'm. Z formacją Ritchie'go Blackmore'a, Jona Lorda i Iana Paice'a Glenn Hughes zarejestrował trzy longplaye studyjne: "Burn", "Stormbringer" i "Come Taste the Band". W roku 1976 Deep Purple rozpadł się.

Glenn Hughes kontynuował działalność jako artysta solowy, wydając w 1977 roku album "Play Me Out". Nagrywał również z Patem Thrallem, Black Sabbath, Johnem Norumem i Gary'm Moore'm.

W roku 2009 Glenn Hughes powołał do życia Black Country Communion wraz z Jasonem Bonhamem, Joe Bonamassą i Derekiem Sherinianem. Pod szyldem bluesrockowej supergrupy ukazały się cztery longplaye studyjne.

Tagi: Glenn Hughes
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy masz książ(ecz)ki z tekstami utworów i ich tłumaczeniami na język polski?