zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Votum na "Festiwalu Rocka Progresywnego" w Toruniu

27.06.2018 12:18  autor: Verghityax, źródło: profil "Festiwalu Rocka Progresywnego" na Facebooku

W "Muzeum Etnograficznym" w Toruniu odbędzie się w dniach 7 i 8 lipca 2018 roku dwunasta edycja "Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego". Swój udział w wydarzeniu potwierdziły formacje Votum, Lebowski, Walfad, Starsabout, HellHaven, Ayden, Beyond The Event Horizon, Anamor i Alhena.

Votum promować będzie ":KTONIK:", swój czwarty longplay studyjny. Premiera wydawnictwa odbyła się 26 lutego 2016 roku za sprawą Inner Wound Recordings. Na następcy "Harvest Moon" znalazło się dziewięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w szwedzkim studiu "Ghost Ward" pod okiem Davida Castillo. Za mastering odpowiada Tony Lindgren z "Fascination Street Studios".

":KTONIK:" jest pierwszym dokonaniem Votum z Bartoszem Sobierajem na wokalu. Zastąpił on w 2013 roku Macieja Kosińskiego.

Lebowski to szczecińska grupa, grająca rocka progresywnego. Po ośmiu latach działalności muzycy wypuścili swój debiutancki longplay, pt. "Cinematic". Dyskografię zespołu zamyka koncertowy album "Lebowski plays Lebowski" z 2017 roku.

Walfad pochodzi z Wodzisławia Śląskiego i gra progresywnego rocka. Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa: debiutancki "Ab Ovo", "An Unsung Hero, Salty Rains & Him" oraz "Momentum". Ten ostatni ujrzał światło dzienne 31 października 2016 roku.

Udział w "Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego" jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »