zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 października 2020

Dark Funeral i Vomitory na "Gothoom Open Air Fest"

2.08.2018 15:42  autor: Verghityax, źródło: gothoom.com

Organizator słowackiego "Gothoom Open Air Fest" ogłosił pierwszych wykonawców, jacy wystąpią na przyszłorocznej edycji wydarzenia. Swój udział potwierdziły Dark Funeral, Vomitory, Necrophobic, Benighted i Clouds. "Gothoom Open Air Fest 2019" będzie jubileuszową - dziesiątą już - odsłoną festiwalu.

Dark Funeral nadal promuje "Where Shadows Forever Reign", swój szósty longplay studyjny i pierwszy od czasu "Angelus Exuro pro Eternus" z 2009 roku. Materiał zarejestrowany został w studiu "Dug-Out" w Uppsali, za produkcję odpowiada Daniel Bergstrand.

"Where Shadows Forever Reign" nagrany został w nowym składzie. Wokalista i autor tekstów Heljarmadr dołączył do kapeli w 2014 roku. W tym samym czasie obóz Lorda Ahrimana zasilił także basista Natt. Premiera odbyła się 3 czerwca 2016 roku za sprawą Century Media.

Już po sesji nagraniowej z Dark Funeral rozstał się basista Natt, rok później odszedł perkusista Nils "Dominator" Fjellstrom. W 2018 roku zastąpili ich odpowiednio Adra-Melek z Excruciate i Jalomaah z Evocation.

Vomitory to deathmetalowa grupa ze Szwecji, założona w 1989 roku przez braci Urbana i Tobiasa Gustafssonów oraz Ronnie'go Olsona. W ciągu niemal ćwierćwiecza działalności formacja wypuściła osiem longplayów studyjnych, z których ostatni, pt. "Opus Mortis VIII", ukazał się w 2011 roku. Dwa lata później kapela rozwiązała się.

W 2017 roku Vomitory reaktywował się, aby zagrać pojedynczy koncert na festiwalu "Summer Breeze Open Air" w hołdzie zmarłemu Michaelowi Trengertowi, który w 1999 roku zapewnił Szwedom kontrakt z wytwórnią Metal Blade Records. W roku 2018 muzycy ogłosili permanentną reaktywację.

Szwedzi z deathmetalowego Necrophobic promować będą swój ostatni album studyjny, pt. "Mark Of The Necrogram". Premiera płyty odbyła się 23 lutego 2018 roku za sprawą Century Media Records. W 2014 roku na stanowisko wokalisty powrócił Anders Strokirk. Wcześniej udzielał się w Necrophobic w latach 1992-1994 i zarejestrował z grupą album "The Nocturnal Silence". W roku 2016 skład opuścił gitarzysta Fredrik Folkare. Na jego miejsce Joakim Sterner zaangażował Sebastiana Ramstedta i Johana Bergebaecka.

Karnety na "Gothoom Open Air Fest 2019" nabyć można w cenie 45 euro w sklepie festiwalu.

Komentarze
Dodaj komentarz »