zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 grudnia 2021

The Ocean prezentuje "Eocene" z "Phanerozoic Live"

23.11.2021 16:33  autor: Verghityax, źródło: profil The Ocean na Facebooku

Zespół The Ocean udostępnił koncertowe wykonanie utworu "Eocene" z nadchodzącego albumu, zatytułowanego "Phanerozoic Live". Wydawnictwo ukaże się 26 listopada 2021 roku za sprawą Metal Blade Records.

Na "Phanerozoic Live" znajdą się utwory z albumów "Phanerozoic I: Palaeozoic" i "Phanerozoic II: Mesozoic | Cenozoic", odegrane na żywo. Pierwszych siedem kompozycji na płycie wykonanych zostało w Bremie przy użyciu pełnej produkcji i oświetlenia. Pozostałe pochodzą z koncertu, który miał miejsce w ramach "Roadburn Redux" i odbył się bez udziału publiczności, z minimalistyczną oprawą sceniczną.

Lista utworów:

1. The Cambrian Explosion
2. Cambrian II: Eternal Recurrence
3. Ordovicium: The Glaciation of Gondwana
4. Silurian: Age of Sea Scorpions
5. Devonian: Nascent
6. The Carboniferous Rainforest Collapse
7. Permian: The Great Dying
8. Triassic
9. Jurassic | Cretaceous
10. Palaeocene
11. Eocene
12. Oligocene
13. Miocene | Pliocene
14. Pleistocene
15. Holocene

Materiał na "Phanerozoic II: Mesozoic | Cenozoic" zarejestrowany został w 2019 roku. Miksy wykonano w szwedzkim "Fascination Street Studios". Okładkę przygotował Martin Kvamme. W sesji gościnnie udział wziął Jonas Renkse z Katatonii.

Poprzedni album, pt. "Phanerozoic I: Palaeozoic", stanowi ósmy longplay studyjny w dorobku The Ocean. Praca nad materiałem trwała cztery lata. Ścieżki perkusyjne nagrane zostały w należącym do Sigur Ros "Sundlaugin Studios" na Islandii, partie wokalne oraz pozostałe instrumenty muzycy zarejestrowali w Berlinie. W utworze "Devonian: Nascent" gościnnie zaśpiewał Jonas Renkse z Katatonii. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren. Premiera płyty miała miejsce 2 listopada 2018 roku nakładem Metal Blade Records.

Tagi: The Ocean
Komentarze
Dodaj komentarz »