zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 29 maja 2020

Arabrot udostępnia całą zawartość "Who Do You Love"

22.09.2018 15:32  autor: Verghityax, źródło: Pelagic Records

Norweski Arabrot udostępnił całą zawartość swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułownego "Who Do You Love". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 7 września 2018 roku za sprawą Pelagic Records.

Arabrot powstał w 2001 roku w Haugesund z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i kompozytora Kjetila Nernesa oraz perkusisty Vidara Evensena. Skład uzupełnili Kristian Kallevik na basie i Jon Ovstedal na gitarze i klawiszach. Debiutancki album, zatytułowany "Proposing a Pact with Jesus", ujrzał światło dzienne cztery lata później.

Za swój trzeci longplay studyjny, pt. "The Brother Seed", zespół nominowany był do nagrody "Spellemannprisen". Materiał wyprodukował Steve Albini. Kolejną nominację i tym razem zwycięstwo przyniósł Norwegom album "Solar Anus" z 2011 roku.

W roku 2013 z Arabrot odszedł jeden z jego filarów - perkusista Vidar Evensen. Od tego czasu pod szyldem formacji ukazały się jeszcze trzy longplaye studyjne, w tym "The Gospel", nagrany za udziałem Teda Parsonsa, Stephena O'Malleya i Erlenda Hjelvika.

Na potrzeby "Who Do You Love" Kjetil Nernes przygotował dziesięć kompozycji. Po uporaniu się z agresywną formą raka muzyk wyruszył w 2016 roku w trasę po Wielkiej Brytanii, co wieczór grając w innym miejscu z lokalnymi artystami. Spotkania te stanowiły inspirację do powstania nowego materiału. "Who Do You Love" został częściowo zarejestrowany w opuszczonym kościele, w którym Kjetil mieszka wraz z żoną Karin Park, zawodową wokalistką i pianistką. Pozostałe ścieżki nagrano w "Electrical Audio" w Chicago pod okiem Grega Normana.

Tagi: Arabrot
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Arabrot udostępnia całą zawartość "Who Do You Love"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2018-09-25 23:02:52 | odpowiedz | zgłoś
No proszę jeszcze za produkcje odpowiada słynny Albini. Gospel z 2016 też rewelacja.
re: Arabrot udostępnia całą zawartość "Who Do You Love"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2018-09-25 19:44:14 | odpowiedz | zgłoś
Fantastyczny album. Słychać inspiracje Kyuss, Melvins czy nawet Nick Cave and the Bad Seeds
re: Arabrot udostępnia całą zawartość "Who Do You Love"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2018-09-25 21:12:11 | odpowiedz | zgłoś
tez Crime and The City Solution.
Ten album nie jest typowo noise'owym, bowiem więcej w nim sludge rocka/metalu. Brak tu nawiązań do wczesnego Swans, czy Butthole Surfers, Sonic Youth, Jesus Lizard.
re: Arabrot udostępnia całą zawartość "Who Do You Love"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-09-25 18:09:55 | odpowiedz | zgłoś
Wcześniej zespołu nie znałem, przesłuchałem i gacie mi z wrażenia nie spadły, ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony, a nawet trochę zdezorientowany.