zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 13 listopada 2019

Anthrax wyda reedycję "State of Euphoria"

29.09.2018 09:55  autor: Verghityax, źródło: profil Anthrax na Facebooku

Anthrax poinformował, że 5 października 2018 roku za sprawą Island Records do sprzedaży trafi reedycja "State of Euphoria", czwartego longplaya studyjnego zespołu. Materiał został w pełni zremasterowany.

Reedycja "State of Euphoria" będzie wydawnictwem dwupłytowym. Na zawartość pierwszej płyty złoży się klasyczny repertuar albumu, wzbogacony o utwory z EP-ek "Make Me Laugh" i "Penikufesin", w tym koncertowe wykonanie "Antisocial" z 1989 roku. Na drugiej płycie znajdą się wersje demo większości kompozycji, które ostatecznie trafiły na "State of Euphoria".

Charlie Benante komentuje: "W tamtych czasach nagrywaliśmy wszystko. Stawialiśmy w sali prób mały magnetofon dwuśladowy i rejestrowaliśmy każde podejście, każdy pomysł.

Zawsze mieliśmy poczucie, że 'State of Euphoria' nie jest albumem kompletnym. Żałuję, że nie dysponowaliśmy wtedy większą ilością czasu, aby go dopieścić. Mimo to, gdy przygotowywałem materiał na wznowienie, ponowne obcowanie z nim sprawiło mi mnóstwo frajdy".

"State of Euphoria" zarejestrowany został w "Quadradial Studios" na Florydzie pod okiem Marka Dodsona. Anthrax tworzyli wówczas Scott Ian i Dan Spitz na gitarze, Joey Belladonna na wokalu, Frank Bello na basie i Charlie Benante na perkusji. Okładkę przygotował nieżyjący już Don Brautigam. Na album trafiło dziewięć autorskich utworów oraz cover "Antisocial" francuskiego Trust. Premiera "State of Euphoria" miała miejsce 20 września 1988 roku.

Przypominamy, że Anthrax wyruszy w europejską trasę koncertową w towarzystwie Slayer, Lamb of God i Obituary. Jedyny występ zespołów odbędzie się 27 listopada 2018 roku w hali "Atlas Arena" w Łodzi.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Anthrax wyda reedycję "State of Euphoria"
Hate125 (gość, IP: 31.0.122.*), 2018-09-30 20:34:09 | odpowiedz | zgłoś
Jak wyszło to nie lubiłem. Teraz ma swój urok.
re: Anthrax wyda reedycję "State of Euphoria"
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2018-09-29 17:31:23 | odpowiedz | zgłoś
Jaki sens ma robienie remasterów ze świetnie brzmiących płyt?