zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 września 2021

Anneke Van Giersbergen wyda "Symphonized"

8.10.2018 12:22  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Anneke Van Giersbergen zapowiedziała premierę swojego nadchodzącego wydawnictwa koncertowego, zatytułowanego "Symphonized". Album ukaże się 16 listopada 2018 roku.

Na "Symphonized" znajdzie się zapis z koncertów, jakie Anneke Van Giersbergen zagrała 18 maja 2018 roku w "013" w Tilburgu i 19 maja w "Paard van Troje" w Hadze. Artystce towarzyszyła orkiestra Residentie Orkest The Hague pod batutą Arjana Tiena. Podczas obu wieczorów wokalistka wraz z towarzyszącymi jej muzykami wykonała przekrojowy repertuar ze wszystkich etapów swojej działalności, wliczając w to kompozycje The Gathering, Vuur i The Gentle Storm.

Lista utworów:

1. Feel Alive
2. Amity
3. Your Glorious Light Will Shine - Helsinki
4. Two Souls
5. When I Am laid In Earth
6. Travel
7. Zo Lief
8. You Will Never Change
9. Freedom - Rio
10. Forgotten
11. Shores Of India

Od czasu swego odejścia z The Gathering w czerwcu 2007 roku, Anneke Van Giersbergen skupiła się na karierze solowej. Pod szyldem Agua De Annique światło dzienne ujrzały trzy longplaye studyjne: "Air", "Pure Air", "In Your Room" oraz koncertowy "Live in Europe".

Kolejne albumy, "Everything Is Changing" i "Drive", wokalistka wypuściła pod własnym nazwiskiem. Anneke Van Giersbergen udzielała się również gościnnie na płytach innych wykonawców, w tym Ayreon, Moonspell, Anathemy, Devina Townsenda i Novembers Doom. Obecnie wraz z Arjenem Lucassenem współtworzy projekt The Gentle Storm.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Anneke Van Giersbergen wyda "Symphonized"
CozzY
CozzY (wyślij pw), 2018-10-11 12:45:32 | odpowiedz | zgłoś
She's fuckin' hot B-)
re: Anneke Van Giersbergen wyda "Symphonized"
tolom (gość, IP: 85.14.74.*), 2018-10-09 11:18:32 | odpowiedz | zgłoś
Lukasss - przesłuchałeś Vuur więcej niż raz ? lub w ogóle w całości ?.Album wymaga trochę czasu,jest zupełnie odmienny od
tego co robiła wcześniej,a muza bardziej progresywna!

Odnośnie "Symphonized" - bardzo zróżnicowana setlista,zawiera takie perełki jak "Zo Lief" z filmu Apenstreken czy Forgotten z repertuaru The Gathering (bardzo rzadko wykonywany live).
re: Anneke Van Giersbergen wyda "Symphonized"
Lukasss
Lukasss (wyślij pw), 2018-10-10 18:48:23 | odpowiedz | zgłoś
Przesłuchałem dość, żeby wiedzieć na pewno, że się nie polubimy ;) Szkoda czasu na wmuszanie w siebie dźwięków, które rodzą chęć uszkodzenia sprzętu grającego. A kilka perełek się sprawdzi, jak napisałem, i "Forgotten" z pewnością na tej liście będzie.
re: Anneke Van Giersbergen wyda "Symphonized"
Lukasss
Lukasss (wyślij pw), 2018-10-08 19:56:37 | odpowiedz | zgłoś
Jako psychofan Anneke stwierdzam to z przykrością, ale Vuur jest pierwszym jej tworem, którego po prostu nie da się słuchać. Ta muzyka jest tak słaba, że aż boli, a wersja symfoniczna tylko jeszcze bardziej to podkreśla. Patrząc na setlistę, szału na tej płycie się nie spodziewam, ale też z całą pewnością nie powstrzymam się przed sprawdzeniem, jak brzmi zaaranżowane na orkiestrę "Travel". Co to, to nie.
re: Anneke Van Giersbergen wyda "Symphonized"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-10-09 18:51:48 | odpowiedz | zgłoś
Fanem Van Giersbergen nigdy nie byłem, ale zachęciłeś mnie do sprawdzenia. Vuur ma słabsze fragmenty (w tym "Freedom"), ale ogólnie mi się nawet podoba. Symfoniczne "Your Glorious Light Will Shine" też brzmi nieźle. Symfonicznego "Freedom" wolę nie sprawdzać.
re: Anneke Van Giersbergen wyda "Symphonized"
pik (gość, IP: 79.191.172.*), 2018-10-10 17:02:42 | odpowiedz | zgłoś
ja zapewne sprawdzę ''Travel'' i ''Amity'' - bardzo lubię ten kawałek