zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

Daniel Cavanagh wróci do Polski w grudniu

10.10.2018 12:42  autor: Verghityax, źródło: Deerhunter Booking

Daniel Cavanagh - gitarzysta i główny kompozytor Anathemy - zapowiedział kolejne daty trasy "The Monochrome Tour 2018". Jedyny występ Brytyjczyka w Polsce odbędzie się 2 grudnia 2018 roku w klubie "Pogłos" w Warszawie.

Vincent i Danny Cavanagh, Kraków 9.07.2017, fot. Verghityax
Vincent i Danny Cavanagh, Kraków 9.07.2017, fot. Verghityax

Na "Monochrome" znalazło się siedem autorskich kompozycji, które Daniel Cavanagh zarejestrował w "Parr Street Studios" z pomocą inżynier dźwięku Andrei Wright. Materiał zmasterował Daniel Cardoso z Anathemy. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięła wokalistka Anneke Van Giersbergen. Jej głos usłyszeć można w utworach "This Music", "Soho" i "Oceans Of Time". Ponadto trzy z kompozycji wzbogacone zostały o partię skrzypiec w wykonaniu Anny Phoebe.

Płyta ujrzała światło dzienne 13 października 2017 roku pod egidą Kscope.

W 1990 roku Daniel Cavanagh wraz z bratem Vincentem powołali do życia zespół Anathema. Od początku istnienia grupy Daniel pozostaje jej głównym kompozytorem. Rolę tę początku dzielił z Duncanem Pattersonem aż do jego odejścia w 1998 roku.

Oprócz Anathemy, Daniel Cavanagh udzielał się także w zespole Leafblade, a w 2002 roku odbył trasę razem z Antimatter Micka Mossa. Wystąpił także gościnnie na czwartym longplayu studyjnym Antimatter, zatytułowanym "Leaving Eden".

W 2002 roku Daniel Cavanagh rozpoczął karierę solową, grając koncerty w Europie na gitarę i fortepian. W przedsięwzięciu tym partnerowała mu później Anneke van Giersbergen, dawna wokalistka The Gathering. Pod swoim nazwiskiem Daniel Cavanagh wypuścił w 2015 roku album "Memory And Meaning", na który fundusze zebrał z pomocą fanów. Na płycie znalazły się akustyczne covery utworów takich wykonawców, jak Fleetwood Mac, Kate Bush, Pink Floyd czy Iron Maiden.

Warszawski koncert Daniela Cavanagh otworzy Piotr Rutkowski - gitarzysta i wokalista stołecznego Spirit. Zaprezentuje on swój autorski materiał, będący połączeniem muzyki eksperymentalnej i ambientu.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Daniel Cavanagh wróci do Polski w grudniu
Lukasss
Lukasss (wyślij pw), 2018-10-17 16:44:31 | odpowiedz | zgłoś
Wygląda na to, że doszedł Poznań 01.12 oraz Gdańsk 03.12.