zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 marca 2019

Atari Teenage Riot i Myrkur na "Castle Party 2019"

6.11.2018 12:24  autor: Verghityax, źródło: profil "Castle Party" na Facebooku

Do składu przyszłorocznej edycji "Castle Party" w Bolkowie dołączyli kolejni wykonawcy: Atari Teenage Riot, Myrkur, Eivor, Darkher, Mord'A'Stigmata, Agressiva 69, reaktywowany Blitzkrieg z Łodzi, DDA i Helroth. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 11 do 14 lipca.

Atari Teenage Riot powstał w 1992 roku z inicjatywy trojga berlińczyków: Aleka Empire, Hanin Elias i Carla Cracka. W swojej twórczości zespół łączył hardcore punka z niemieckim techno, a warstwa liryczna stanowiła atak na ruch neonazistowski. Cztery lata później do składu dołączyła Nic Endo, która - razem z Alekiem Empire - udziela się w grupie do dziś.

W 2001 roku Carl Crack, który od dłuższego czasu zmagał się z problemami psychicznymi, zmarł w wyniku przedawkowania środków farmaceutycznych. W rezultacie Atari Teenage Riot zawiesił działalność na ponad osiem lat.

Do permanentnej reaktywacji doszło w 2010 roku, Hanin Elias nie wzięła w niej udziału z powodu niedyspozycji wokalnej. Dyskografię Atari Teenage Riot zamyka "Reset", piąty longplay studyjny w dorobku kapeli.

Myrkur nadal promuje swój drugi album, pt. "Mareridt", który trafił do sprzedaży 15 września 2017 roku pod banderą Relapse Records. Amalie Bruun zarejestrowała materiał w "Black Tornado Studio" w Kopenhadze, za produkcję odpowiada Randall Dunn. W utworach "Funeral" i "Kvindelil" gościnnie zaśpiewała Chelsea Wolfe.

Myrkur jest jednoosobowym projektem duńskiej wokalistki, gitarzystki i pianistki Amalie Bruun. Rozpoczęła ona działalność pod szyldem Myrkur w 2014 roku. Jeszcze w tym samym roku wypuściła debiutancką EP-kę, do której ścieżki wokalne, gitarowe i basowe zarejestrowała sama. Osobiście zajęła się także produkcją - jedynie do nagrania perkusji zaangażowała swojego przyjaciela Reksa Myrnura. "M" - pierwszy longplay studyjny - ukazał się 21 sierpnia 2015 roku.

Wcześniej swój udział w "Castle Party 2019" potwierdziły zespoły Deathstars, Lord of the Lost, Merciful Nuns, Dawn of Ashes, God Module, Entropia, Żywiołak, Near Earth Orbit, Whispers in the Shadow, Aeon Sable, Reactor7x, Nacht und Nebel i Moloch.

Pierwsza pula karnetów na "Castle Party 2019" wyprzedała się. Karnety z drugiej puli nabyć można za 250 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »