zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Harmonogram "Church of Doom Festival"

10.11.2018 09:56  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions

Organizator pierwszej edycji "Church of Doom Festival" udostępnił harmonogram wydarzenia, odbędzie się ono w dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018 roku w chorzowskim klubie "Red & Black". Na scenie zaprezentują się Spaceslug, Octopussy, J. D. Overdrive, Red Scalp, Palm Desert, Fleshworld, Only Sons, Loathfinder, Inverted Mind, We Hate Roses i Forge of Clouds.

30 listopada, piątek:
18:00 - 18:30: Inverted Mind
18:50 - 19:20: Loathfinder
19:40 - 20:10: Forge of Clouds
20:30 - 21:00: Fleshworld
21:30 - 22:15: Red Scalp

1 grudnia, sobota:
17:00 - 17:30: We Hate Roses
17:50 - 18:20: Only Sons
18:40 - 19:20: Palm Desert
19:40 - 20:10: J. D. Overdrive
20:30 - 21:10: Octopussy
21:30 - 22:15: Spaceslug

Spaceslug promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Eye The Tide". Sesja nagraniowa odbyła się w marcu 2018 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda, który współpracował z kapelą przy dwóch poprzednich wydawnictwach.

Octopussy promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Dwarfs and Giants". Materiał zarejestrowany został w kwietniu 2017 roku w "Highwave Studio" w Gdyni, oprócz singla "Birdman", który muzycy nagrali w gdańskim "Custom34 Studio". Za produkcję i miksy odpowiada Jan Galbas, dawny wokalista formacji. Mastering wykonał Riccardo Pasini z włoskiego "Studio 73". "Dwarfs and Giants" to pierwszy z Janem Babińskim na wokalu.

J. D. Overdrive wypuścił 20 października 2017 roku swój czwarty longplay studyjny, pt. "Wendigo". Partie instrumentalne nagrane zostały w "Monochrom Studio", wokalne w "Satanic Audio". Za miksy i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg, który współpracował już z zespołem przy albumach "Fortune Favors The Brave" i "The Kindest of Deaths".

Red Scalp wypuścił 31 października 2017 roku swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Lost Ghosts". Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w maju 2017 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę wykonał Jan Wawrzyniak.

Ostatnie dokonanie Palm Desert to split z J. D. Overdrive z 2016 roku, zatytułowany "Rusted Into Oblivion". Na potrzeby wydawnictwa Palm Desert przygotował cztery premierowe kompozycje. Rok wcześniej grupa wydała EP-kę "Songs from the Dead Seas".

Fleshworld działa od 2010 roku - od tego czasu zespół wypuścił pod swoim szyldem płytę demo, debiutanckiego longplaya, pt. "Like We're All Equal Again", oraz dwa splity: jeden nagrany do spółki z francuskim Gazers i włoskim Viscera///, a drugi ze szwajcarskim Kehlvin. W lipcu 2018 roku muzycy nagrali materiał na drugi longplay studyjny, zatytułowany "The Essence Has Changed but the Details Remain".

Only Sons powstał w 2017 roku w Krakowie. W skład weszli Andrzej Nowak na wokalu, Daniel Kesler z Redemptor na gitarze prowadzącej, Adrian Pi na gitarze rytmicznej, Kamil Stadnicki z Deivos na basie i Robert Kucharski z Whorehouse na perkusji.

16 kwietnia 2018 roku na platformach cyfrowych ukazała się debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana "Love, Drugs, Treachery & Deceit". Składający się z pięciu utworów materiał zarejestrowany został w "MaQ Records", produkcją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Loathfinder ogrywa obecnie materiał ze swojej debiutanckiej EP-ki, pt. "The Great Tired Ones". Znalazły się na niej cztery autorskie kompozycje. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 30 kwietnia 2017 roku nakładem Godz ov War Productions. Okładkę przygotował jest Robert Artur von Ritter.

Inverted Mind ogrywa materiał z drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Broken Mirror". Premiera odbyła się 28 stycznia 2017 roku pod banderą Defense Records. Grupa powstała w 2011 roku z inicjatywy Jana Słomskiego. Dwa lata póżniej światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, pt. "Nothing But Suffering". Po kilku przetasowaniach personalnych wykrystalizował się trzyosobowy skład, który koncertuje i nagrywa do dziś.

We Hate Roses to kwartet, który w swojej twórczości łączy elementy grunge'u i punka. W skład wchodzą wokalistka Daisy Kowalsky, udzielająca się również w Das Moon, gitarzystka Anna Żelichowska, basistka Aga Bot i perkusista Mateusz Mazowiecki.

Debiutanckie wydawnictwo formacji - EP-ka "Trinity" - ujrzało światło dzienne w 2014 roku. Obecnie kapela promuje swój pierwszy longplay, pt. "Bitchcraft".

Forge of Clouds promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "(above)". Album trafi do sprzedaży w listopadzie 2018 roku za sprawą BSFD Records. Produkcją warstwy muzycznej zajął się sam zespół, ścieżki wokalne zarejestrowane zostały w "Daydreem Audio" pod okiem Jakuba Radomskiego. Jest to pierwsze dokonanie formacji z Wojciechem Kałużą na wokalu, udzielającym się również w J. D. Overdrive i Mentor.

Bilety jednodniowe na "Church of Doom Festival" nabyć można za cenę 40 zł, karnety kosztują 60 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »