zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

"Paratyphoid Fever" Tides From Nebula do odsłuchu

9.11.2018 18:47  autor: Verghityax, źródło: profil Tides From Nebula na Facebooku

Muzycy Tides From Nebula udostępnili "Paratyphoid Fever", drugą część podwójnego singla, pt. "Dopamine / Paratyphoid Fever". Wydawnictwo ukaże się wyłącznie na winylu w limitowanym nakładzie dwustu egzemplarzy i będzie mieć swoją premierę 24 listopada 2018 roku na urodzinowym koncercie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Zespół komentuje: "To wydawnictwo jest dla nas wyjątkowe, zamyka dziesiąty rok naszej działalności i w pewien sposób pokazuje jaką drogę przeszliśmy jako muzycy.

'Dopamine' to całkiem nowy utwór, natomiast 'Paratyphoid Fever' powstał już dziesięć lat temu, ale nigdy nie doczekał się wersji studyjnej, aż do teraz".

W lutym 2018 roku muzycy Tides From Nebula poinformowali, że rozpoczęli proces komponowania materiału na swój piąty longplay studyjny. Płyta ma się ukazać w roku 2019.

Dyskografię Tides From Nebula zamyka album "Safehaven". Materiał na czwarty longplay studyjny zespołu zarejestrowany został w gdańskim "Custom34 Studio" Kuby Mańkowskiego, miksami zajął się Forrester Savell. Płyta ujrzała światło dzienne 6 maja 2016 roku w barwach Mystic Production.

Na jubileuszowym koncercie z okazji 15. rocznicy rozpoczęcia działalności klubu "Progresja" zagrają, oprócz Tides From Nebula: Spoiwo, Night Mistress, Tranq, 4dots, Fiasko i Traffic Junky.

24.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Paratyphoid Fever" Tides From Nebula do odsłuchu
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-11-09 19:27:37 | odpowiedz | zgłoś
Słucham tego starego utworu i się zastanawiam, co mi się w nich tak podobało, gdy w 2009 r. po raz pierwszy widziałem ich na żywo. Chyba omamili mnie tym rzucaniem się po scenie.
Z części utworu wywaliłbym perkusję i poszedł w gitarowy ambient.
re: "Paratyphoid Fever" Tides From Nebula do odsłuchu
bandrew78
bandrew78 (wyślij pw), 2018-11-09 22:49:05 | odpowiedz | zgłoś
Mam podobnie. Początkowe dokonania i jeszcze nawet trzeci ich album w chwili wydania naprawdę mi się podobały, podobnie jak koncerty z tamtego okresu. Ale obecnie zupełnie nie chce mi się ich słuchać, zarówno tych starych rzeczy, jak i nowości. A z ostatniego ich gigu wyszedłem bez żalu po paru numerach - był to taki mini festiwal i interesowali mnie bardziej inni, wcześniej grający wykonawcy, przy czym fakt, że np. taka Jarboe grała wtedy przed nimi i na mniejszej scenie to już swojego rodzaju patologia:)