zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Decapitated na festiwalu im. Szymona Czecha

16.11.2018 09:36  autor: Verghityax, źródło: profil festiwalu im. Szymona Czecha na Facebooku

Organizator festiwalu im. Szymona Czecha w Olsztynie ogłosił skład przyszłorocznej edycji wydarzenia. 26 stycznia w klubie "Nowy Andergrant" zagrają Decapitated, Banisher, Gnida i Petarda.

Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax
Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax

Decapitated nadal ogrywa materiał z "Anticult", swojego siódmego longplaya studyjnego. Premiera płyty miała miejsce 7 lipca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast, w Polsce za dystrybucję odpowiada Mystic Production. Sesja nagraniowa odbyła się w olkuskim "Zed Studio", partie perkusyjne zarejestrowany zostały w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Za miksy odpowiada Daniel Bergstrand.

Banisher promować będzie płytę "Oniric Delusions", która trafiła do sprzedaży 3 września 2016 roku pod szyldem Deformeathing Production - jest to trzeci longplay studyjny w dorobku kapeli. Praca nad następcą "Scarcity" rozpoczęła się w październiku 2015 roku. W tym czasie kapelę opuścił basista Jakub Skrzypiec, którego zastąpił na tym stanowisku Piotr Kołakowski z Hate. Zespół znalazł również stałego wokalistę w osobie Szczepana Inglota z formacji Shodan.

Gnida powstała w 2010 roku z inicjatywy Siriusa z Thy Disease i Anal Stench oraz Lucassa z Sammath Naur. W tym duecie projekt nagrał swój płytowy debiut, pt. "S.Y.F.", który ujrzał światło dzienne w lipcu 2012 roku. Kilka miesięcy później, na potrzeby koncertowe, skład Gnidy poszerzył się o gitarzystę JP2 i basistę B12. Obecnie grupa promuje album "A.I.D.S.", jego premiera odbyła 1 lutego 2016 roku za sprawą Defense Records.

Petarda to punkrockowy zespół, działający od 2016 roku. Kwartet ma na swoim koncie debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Pierwszy Prawdziwy".

Szymon Czech, producent muzyczny i realizator dźwięku, współpracował z wieloma polskimi wykonawcami, w tym z Riverside, Antigama, Yattering, Blindead, Dies Irae, NYIA, Non Opus Dei, Sceptic, Vesania, Christ Agony, Massemord, Masachist i Armagedon. Był także członkiem grup Prophecy, Third Degree i NYIA.

Szymon Czech pracował w "Selani Studio" w latach 1999 - 2003, później w "Studio X" i w końcu we własnym "Elephant Studio". Zmarł 5 listopada 2012 roku w warszawskim hospicjum po roku walki z nowotworem mózgu.

26.01.2019 - Olsztyn, "Nowy Andergrant"
Start: 18:00
Bilety: 55 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Decapitated na festiwalu im. Szymona Czecha
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-11-16 17:57:16 | odpowiedz | zgłoś
Mogłaby się specjalnie na którąś edycję Nyia reaktywować. Tylko kto by grał partie Szymona?