zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

Mentor na jubileuszowym koncercie Core-poration

4.12.2018 18:23  autor: Verghityax, źródło: Core-Poration

W klubie "D.K. Luksus" we Wrocławiu odbędzie się 16 lutego 2019 roku jubileuszowy koncert z okazji 15. rocznicy rozpoczęcia działalności przez agencję Core-poration. Swój udział w wydarzeniu potwierdziły formacje Mentor, Guantanamo Party Program, Dom Zły i Dishell.

Mentor, Pyskowice 18.08.2018, fot. Verghityax
Mentor, Pyskowice 18.08.2018, fot. Verghityax

Pierwszy koncert zorganizowany przez Core-poration miał miejsce 13 lutego 2004 roku w klubie "Rocker". Zagrały wówczas zespoły Schizma, Upside Down, 666 Aniołów i D.H.O.D. Od tego czasu kolektyw ściągnął do Polskie takie grupy jak Agnostic Front, Madball, Born From Pain, Terror, Napalm Death, Exodus, Hypocrisy, Voivod, Krisiun, Dopethrone, Exhumed, Misery Index czy Stoned Jesus.

Mentor promuje obecnie "Cults, Crypts and Corpses", swój drugi longplay studyjny, który ukazał się 16 listopada 2018 roku pod banderą Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio". Produkcją zajął się Haldor Grunberg, pełniący również rolę basisty zespołu. Za okładkę odpowiada Branca Studio, z którym zespół współpracował już przy poprzednim wydawnictwie.

Guantanamo Party Program to wrocławska formacja, grająca mieszankę sludge metalu i post-hardcore. W ciągu ponad dekady działalności zespół wydał trzy splity, trzy longplaye studyjne i jeden koncertowy. Dyskografię grupy wieńczy studyjny "III", który ujrzał światło dzienne w 2017 roku.

Dom Zły został powołany do życia późną jesienią 2016 roku w Puławach przez osoby związane z takimi kapelami jak Kaldera, Weedcraft, The Feral Trees, Czerń czy Words Mean Nothing. Formacja promuje swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "Dom Zły". Za miksy i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Premiera wydawnictwa odbyła się w październiku 2017 roku za sprawą Unquiet Records.

Koncert otworzy krakowska grupa Dishell. Zespół zadebiutował w 2014 roku EP-ką "Final Matters", ukazała się ona na kasecie magnetofonowej. Na wydawnictwie znalazły się trzy autorskie utwory oraz cover "Into The Crypts Of Rays" Celtic Frost. Trzy lata później Dishell wydał swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Barricades".

16.02.2019 - Wrocław, "D.K. Luksus"
Start: 20:00
Bilety: 25 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »