zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 18 lipca 2019

Gary Holt wycofał się z europejskiej trasy Slayer

5.12.2018 12:13  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Gary Holt, pełniący w Slayer rolę gitarzysty sesyjnego od 2011 roku, zmuszony był wycofać się z trwającej trasy zespołu po Europie, aby zająć się umierającym ojcem. Na potrzeby pozostałych koncertów zastąpił go Phil Demmel, były muzyk Machine Head.

Slayer, Warszawa 4.06.2013, fot. Verghityax
Slayer, Warszawa 4.06.2013, fot. Verghityax

Gary Holt komentuje: "Mój ojciec jest już u kresu swej drogi. Ostatnie koncerty przyszło mi grać z naprawdę ciężkim sercem i nic pozostaje mi nic innego, jak wycofać z europejskiej trasy Slayer.

Fani Slayer, proszę was, abyście gorąco przywitali Phila Demmela, mojego drogiego przyjaciela, który dopiero co skończył trasę z Machine Head i zgodził się nauczyć całego repertuaru Slayer, abym mógł wrócić do domu i być przy swoim tacie w jego ostatnich chwilach".

Swój pierwszy koncert ze Slayer Phil Demmel zagrał 3 grudnia 2018 roku w hali "Royal Arena" w Kopenhadze.

Dyskografię Slayer zamyka "Repentless". Następca "World Painted Blood" nagrany został w ciągu czterech miesięcy w kalifornijskim "Henson Studios". Produkcją zajął się Terry Date. Obowiązki drugiego gitarzysty przyjął Gary Holt z Exodus, dotychczas wspierający zespół w trasach koncertowych. Za bębnami zasiadł Paul Bostaph, który po raz kolejny zastąpił na tym stanowisku Dave'a Lombardo. Longplay ukazał się 11 września 2015 roku za sprawą Nuclear Blast.

Założony w 1981 roku w Kalifornii Slayer przez niemal cały czas swego istnienia utrzymywał stały skład osobowy. Uznawany za jeden z zespołów Wielkiej Czwórki obok Metalliki, Megadeth i Anthrax, sprzedał ponad 45 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. Na dorobek Slayer składa się dwanaście longplayów studyjnych, dwa koncertowe, dwie EP-ki i cztery koncertowe DVD.

Przypominamy, że Slayer zapowiedział swój ostatni koncert na polskiej ziemi. Odbędzie się on 4 czerwca 2019 roku w hali "Arena Gliwice" w Gliwicach.

Tagi: Slayer
Komentarze
Dodaj komentarz »