zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 16 lipca 2020

Amerykański Midnight po raz pierwszy w Polsce

7.12.2018 15:23  autor: Verghityax, źródło: Behind The Mountain Rec.

Amerykański Midnight, grający mieszankę black i speed metalu, odwiedzi Polskę po raz pierwszy w piętnastoletniej karierze. Koncert odbędzie się 24 kwietnia 2019 w klubie "Hydrozagadka" w Warszawie, w roli supportu zaprezentuje się rodzima grupa Truchło Strzygi.

Midnight założył w 2003 roku wokalista i multiinstrumentalista Jamie Walters, przyjmując na potrzeby projektu pseudonim Athenar - muzyk udzielał się wówczas w heavymetalowej kapeli Boulder. Przez pierwszych osiem lat istnienia Midnight funkcjonował jako zespół jednoosobowy. Debiutancka demówka, zatytułowana po prostu "Midnight", ukazała się jeszcze w 2003 roku.

Dyskografię Midnight zamyka "Sweet Death and Ecstasy", trzeci longplay studyjny w dorobku projektu. Jest to wydawnictwo dwupłytowe. Materiał, składający się z ośmiu kompozycji i stanowiący zasadniczą część albumu, zarejestrowany został w "Bad Back Studios" w Cleveland w styczniu 2015 roku. Na drugiej płycie znalazł się zapis z sali prób. Premiera "Sweet Death and Ecstasy" miała miejsce 20 października 2017 roku.

Truchło Strzygi to młoda formacja z Raszyna, tworząca mieszankę thrash i black metalu w języku polskim. 1 czerwca 2018 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny kwartetu, zatytułowany "Pora umierać". Materiał wypuściła wytwórnia Godz Ov War Productions.

Komentarze
Dodaj komentarz »