zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 maja 2019

Nie żyje Wojciech Bujoczek, wokalista Killjoy

7.12.2018 16:53  autor: Verghityax, źródło: profil Black from the Pit na Facebooku

Wojciech Bujoczek - wokalista i współzałożyciel zespołów Killjoy i Black from the Pit - zmarł 5 grudnia 2018 roku. Miał 44 lata.

Black From The Pit, Ruda Śląska 13.04.2012, fot. Verghityax
Black From The Pit, Ruda Śląska 13.04.2012, fot. Verghityax

W oświadczeniu Black from the Pit czytamy: "Jest nam niezmiernie przykro, ale Black from the Pit już nigdy nie zagra w pierwotnym składzie. Dzisiejsza data zaskoczyła nas swym smutkiem, gdyż na zawsze odszedł nasz wokalista i współzałożyciel Black from the Pit - Wojtek 'Bujo' Bujoczek. Z tego ziemskiego pola walki Walkirie zabrały Buja do Valhalli. Niech tam odpoczywa już w spokoju".

W 1998 roku Wojciech Bujoczek, Adam Rogowicz, Marek Ludwicki i Marcello Szumowski podjęli decyzję o zmianie nazwy swojego zespołu z Mystic Side na Killjoy. Pod nowym szyldem grupa zrealizowała dwie demówki, EP-kę i dwa longplaye studyjne. Ostatni z nich, pt. "Licensed to Sin", pochodzi z 2012 roku.

Równocześnie Wojciech Bujoczek udzielał się w Black from the Pit, którego skład uzupełnili muzycy Horrorscope. W 2004 roku formacja wypuściła swoje jedyne wydawnictwo: demówkę "Doublecrow Soul".

Komentarze
Dodaj komentarz »