zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Scorpions na dwóch koncertach w Polsce

20.12.2018 18:41  autor: Verghityax, źródło: Prestige MJM

Hardrockowa grupa Scorpions powróci do Polski na dwa koncerty. Odbędą się one 21 lipca 2019 roku w hali "Arena Gliwice" w Gliwicach oraz 23 lipca w hali "Ergo Arena" na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Scorpions, Kraków 4.03.2016, fot. Verghityax
Scorpions, Kraków 4.03.2016, fot. Verghityax

Scorpions powstał w 1965 roku w niemieckim Hanowerze z inicjatywy gitarzysty Rudolfa Schenkera. Początkowo założyciel grupy sam zajmował się wykonywaniem partii wokalnych. Stały skład zaczął się kształtować w roku 1969 wraz z dołączeniem wokalisty Klausa Meine i drugiego gitarzysty Michaela Schenkera, młodszego brata Rudolfa.

Swój pierwszy sukces komercyjny grupa osiągnęła po wydaniu szóstego longplay'a studyjnego, pt. "Lovedrive". Jednak dopiero w 1984 roku Scorpions zaistniał na arenie międzynarodowej za sprawą albumu "Love at First Sting", na którym znalazły się takie hity, jak "Love You Like a Hurricane", "Still Loving You" i "Big City Nights".

W ciągu trwającej pięćdziesiąt lat kariery muzycy Scorpions wydali osiemnaście longplayów studyjnych i sześć koncertowych. Szacuje się, że sprzedali pomiędzy 75 a 100 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Ich ostatnim dokonaniem jest studyjny "Return to Forever". Album został zarejestrowany w Szwecji. W rolę producentów wcielili się Martin Hansen i Mikael Nord Andersson.

We wrześniu 2016 roku muzycy Scorpions ogłosili, że do składu na stałe dołączył Mikkey Dee, dawny bębniarz Motorhead. Zastąpił on na tym stanowisku Jamesa Kottaka.

Bilety na polskie koncerty Scorpions trafią do sprzedaży ogólnej 21 grudnia o godzinie 10:00. Kupić je będzie można poprzez stronę www.prestigemjm.com.

Tagi: Scorpions
Komentarze
Dodaj komentarz »