zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Animowany teledysk do utworu "Balloon" Rust

30.12.2018 09:40  autor: Verghityax, źródło: profil Rust na Facebooku

Rockowa formacja Rust zaprezentowała animowany teledysk do utworu "Balloon" z ostatniego albumu studyjnego, zatytułowanego "Night Will Fall". Za realizację obrazu odpowiada Grzegorz Leszczyński.

Sesja nagraniowa do "Night Will Fall" odbyła się w "Tonstudio MusikZentrum" w Hanowerze, "Impression Recordings" w Berlinie i "Escape Studios" w Poznaniu. Produkcją płyty zajął się gitarzysta zespołu Michał Gołąbek, za miksy i mastering odpowiada Michał Kupicz. Materiał trafił do sprzedaży 26 października 2018 roku pod banderą Good Time Records.

Zespół Rust istnieje i tworzy od ponad dekady, jego muzyka inspirowana jest dokonaniami takich kapel, jak Led Zeppelin czy The Doors. W 2011 roku światło dzienne ujrzał debiut studyjny poznaniaków: EP-ka, pt. "...Leaves the Message". Rok później ukazała się kolejna EP-ka, zatytułowana "EP II". W maju 2014 roku muzycy weszli do studia "Vintage Records", by zarejestrować materiał na swój pierwszy longplay. Produkcją "White Fog" zajął się Szymon Szymkowiak. Płyta ukazała się 12 listopada 2014 roku pod szyldem GoodTime Records.

Rust - jako jedyny polski zespół w historii - zakwalifikował się do "MTV European Music Awards" w Belfaście, gdzie dotarł do finałowej czwórki międzynarodowej stawki artystów.

Tagi: Rust
Komentarze
Dodaj komentarz »