zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Trzeci klip promujący "Night Will Fall" Rust

13.09.2019 09:17  autor: RusTnroll, źródło: zespół Rust, dodane przez czytelnika

Dziesięć miesięcy po premierze płyty, zespół Rust prezentuje trzeci klip promujący album "Night Will Fall", tym razem do utworu "Be Yourself".

Drugi krążek Rust ukazał się jesienią 2018 roku. Jeszcze przed premierą promował go teledysk do singla "Order", który dotarł do 2. miejsca notowania "TurboTop" Antyradia. W grudniu uzupełniła go animacja do "Balloon", a 9 września światło dzienne ujrzał obraz do utworu numer 6 na płycie, "Be Yourself".

"To dla mnie najbardziej pozytywny, dający największego 'kopa' numer z całej płyty. Uwielbiam go!" - przyznaje wokalista Michu Przybylski. "Cenię go za energię i 'beachboysowy' klimat, ale przede wszystkim za bezpośrednie przesłanie" - dodaje.

W teledysku Michu wciela się w rolę kierowcy taksówki (nie byle jakiej, bo przeszło pięćdziesięcioletniego jaguara), a kolejni podróżni - pod wpływem "Be Yourself" - objawiają swoje prawdziwe "ja".

"Żyjemy w naprawdę zwariowanych czasach, gdzie uczucia, relacje międzyludzkie oraz szacunek do otaczającego nas świata są coraz bardziej bagatelizowane" - wyjaśnia Michu Przybylski. "Pęd, nadprodukcja, ogrom informacji i bodźców, których nie jesteśmy w stanie na dłuższą metę przyswajać doprowadza mimowolnie do frustracji i rozgoryczenia. Mam wrażenie, że ten wyścig szczurów to główny czynnik, który pcha ludzi do zakładania 'masek'. 'Be Yourself' to opowieść o prawdziwym szczęściu i obnażeniu swojej osobowości" - dodaje.

Rust debiutował w 2014 roku albumem "White Fog". Grupa, której brzmienie nawiązuje do tradycji rocka lat 60. i 70., nadając mu przy tym świeży powiew współczesności, jest laureatem "Jarocin Festiwalu", eliminacji do "Przystanku Woodstock", legendarnej "Muzycznej Jesieni" w Grodkowie czy eliminacji do "Pol'and'Rock Festivalu", a także jedynym polskim zespołem zakwalifikowanym do MTV European Music Awards w Belfaście, gdzie dotarł do finałowej czwórki międzynarodowej stawki artystów.

Poznańska grupa ma na koncie występy m.in. na "Orange Warsaw Festival" i na "Masters of Rock" w Czechach, na przestrzeni lat dzieląc scenę z takimi zespołami, jak Judas Priest, Airbourne, Muse, Triggerfinger, Rival Sons i Blues Pills.

Tagi: Rust
Komentarze
Dodaj komentarz »