zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Blindead i Slagmaur na "Helliad Fest" w Gdyni

31.12.2018 09:23  autor: Verghityax, źródło: profil "Helliad Fest" na Facebooku

Do składu pierwszej edycji "Helliad Fest" w Gdyni dołączyły formacje Blindead i Slagmaur, wcześniej swój udział potwierdziły Satyricon, Decapitated i Obscure Sphinx. Festiwal odbędzie się w dniach 23 i 24 sierpnia 2019 roku na terenie "Parku Kolibki".

fot. Krzysztof Winciorek
fot. Krzysztof Winciorek

W lipcu 2018 roku w Blindead doszło do zmian personalnych. Po piętnastu latach współpracy grupę opuścił jeden z jej założycieli - gitarzysta Marek Zieliński. Z zespołem pożegnał się również wokalista Piotr Pieza. Dalsze przedsięwzięcia pod szyldem Blindead Mateusz Śmierzchalski, Konrad Ciesielski i Bartosz Hervy realizować będą z udziałem zaproszonych gości.

W listopadzie i grudniu 2018 roku Blindead zagrał serię koncertów, podczas których wykonał w całości swój drugi album studyjny, pt. "Autoscopia / Murder in Phazes".

Slagmaur to norweska formacja, grająca awangardowy black metal. Obecnie trio promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Thill Smitts Terror", jego premiera odbyła się 30 marca 2017 roku pod egidą Osmose Productions. Rok wcześniej do grupy powrócił wokalista Dr. Von Hellreich, który udzielał się w jej poprzedniej inkarnacji - Norske Synder.

Dyskografię Satyricon zamyka "Deep Calleth Upon Deep", dziewiąty longplay studyjny w dorobku zespołu. Płyta trafiła do sprzedaży 22 września 2017 roku pod banderą Napalm Records.

Sesja nagraniowa do "Deep Calleth Upon Deep" odbyła się na początku 2017 roku w Oslo oraz w kanadyjskim Vancouver. Miksami zajął się Mike Fraser, który wcześniej pracował z Satyricon przy "Now, Diabolical". Do stworzenia okładki wykorzystano rysunek Edvarda Muncha z 1899 roku - "Pocałunek śmierci".

Decapitated nadal promuje materiał z "Anticult", swojego siódmego longplaya studyjnego. Premiera płyty miała miejsce 7 lipca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast, w Polsce za dystrybucję odpowiada Mystic Production. Sesja nagraniowa odbyła się w olkuskim "Zed Studio", partie perkusyjne zarejestrowany zostały w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Za miksy odpowiada Daniel Bergstrand.

W grudniu 2018 roku - po pięciu latach współpracy - perkusista Michał Łysejko postanowił rozstać się z Decapitated. Na potrzeby zaplanowanych koncertów za bębnami zasiądzie James Stewart z Vader.

Obscure Sphinx ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Epitaphs". Materiał na następcę "Void Mother" muzycy zarejestrowali w gdańskim "Custom34 Studio" pod okiem Kuby Mańkowskiego. Płyta ukazała się 12 września 2016 roku.

W czerwcu 2017 roku zespół poinformował o rozstaniu z gitarzystą Tomaszem "Yonym" Jońcą po ponad ośmiu latach współpracy. Od tego czasu kapela funkcjonuje jako kwartet.

Bilety na "Helliad Fest" nabyć można w cenie 159 zł (Early Birds - do 31 stycznia albo do wyczerpania zapasów), 189 zł (przedsprzedaż do 9 sierpnia) i 219 zł (od 10 sierpnia).

Komentarze
Dodaj komentarz »