zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 sierpnia 2020

Metallica gra "Whiplash" w Pittsburghu

1.01.2019 09:39  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Metallica wypuściła zapis z wykonania utworu "Whiplash", kompozycja pochodzi z wydanej w 1983 roku płyty "Kill 'Em All". Uwieczniony na kamerach występ odbył się 18 października 2018 roku w "PPG Paints Arena" w amerykańskim Pittsburghu.

Metallica promuje obecnie swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Hardwired... To Self-Destruct". Muzycy pracowali nad następcą "Death Magnetic" przez ostatnie lata. Sesja nagraniowa odbyła się w San Rafael w Kalifornii. Produkcją zajął się Greg Fidelman, który wcześniej współpracował z formacją przy nagrywaniu "Death Magnetic". "Hardwired... To Self-Destruct" jest wydawnictwem dwupłytowym, ukazało się 18 listopada 2016 roku za sprawą Blackened Recordings.

Metallica, Kraków 28.04.2018, fot. Verghityax
Metallica, Kraków 28.04.2018, fot. Verghityax

Limitowana edycja wydawnictwa wzbogacona została o dodatkową płytę, na której znalazł się między innymi utwór "Lords of Summer", a także zbiór coverów, w tym "Remember Tomorrow" Iron Maiden i "When A Blind Man Cries" Deep Purple.

Przypominamy, że Metallica wyruszy w trasę "WorldWired Tour 2019" w towarzystwie Ghost i Bokassy. Przedsięwzięcie rozpocznie się 1 maja w Portugalii, do Polski zespoły dotrą 21 sierpnia. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się na "Stadionie Narodowym" w Warszawie.

Komentarze
Dodaj komentarz »