zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 lipca 2020

Marduk wystąpi w Zabrzu

5.01.2019 09:59  autor: Verghityax, źródło: Massive Music

Marduk zapowiedział trzecią część europejskiej trasy, promującej album "Viktoria", rozpocznie się ona 13 kwietnia 2019 roku w klubie "CK Wiatrak" w Zabrzu. Będzie to jedyny występ zespołu w Polsce w ramach planowanego przedsięwzięcia.

Marduk przyjedzie ze swoim czternastym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Viktoria". Płyta trafiła do sprzedaży 22 czerwca 2018 roku za sprawą Century Media Records. Na potrzeby wydawnictwa Szwedzi przygotowali dziewięć kompozycji, obowiązki inżyniera dźwięku po raz kolejny przyjął Magnus "Devo" Andersson, basista formacji.

Zespół powstał w 1990 roku w Norrkoeping, zapożyczając nazwę od opiekuńczego boga miasta Babilon. W skład grupy weszli Morgan Hakansson na gitarze, Dread na wokalu, Rickard Kalm na basie i Af Gravf na perkusji. Rok później Szwedzi wypuścili swą debiutancką demówkę, zatytułowaną "Fuck Me Jesus". Z Magnusem Anderssonem na drugiej gitarze Marduk zrealizował swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dark Endless". Od tego czasu skład kapeli zmieniał się wielokrotnie, a Morgan Hakansson pozostawał jedynym jej stałym członkiem.

Mardukowi w trasie towarzyszyć będzie Valkyrja. 26 listopada 2018 roku Szwedzi wydali swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Throne Ablaze". Lider i gitarzysta Simon Wizen przejął na siebie obowiązki wokalne po rozstaniu z RSDX.

Tagi: Marduk, Valkyrja
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Marduk wystąpi w Zabrzu
knoor (gość, IP: 88.156.138.*), 2019-01-06 15:28:33 | odpowiedz | zgłoś
Mam nadzieje ze nie odwolaja Werwolfu!